Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie jednym pilotem FAAC Genius & D600

08 Wrz 2015 09:58 1626 6
 • Poziom 6  
  Witam wszystkich,

  Mamy we wspólnocie bramę wjazdową sterowaną przez silnik, na którym jest nalepka Genius. Po zdjęciach dostępnych w internecie na 99% stwierdzam, że jest to FAAC Genius Milord.
  Do indywidualnego garażu mam bramę uchylną i chciałbym zamontować automatyczne otwieranie. W rozsądnej cenie polecają wszyscy FAAC D600.

  Czy da się tymi urządzeniami sterować za pomocą jednego pilota. Przy zakupie D600 są do wyboru różne, w tym wieloprzyciskowe, czy zatem warto takie wybrać, by później bez problemu dostroić je do bramy?
  Pilot do bramy, który posiadam, ma co prawda dwa przyciski (na drugim działała kiedyś opcja "furtka" - częściowe otwarcie), więc może w drugą stronę i obecny pilot da się dostroić do D600.

  Będę wdzięczny za poradę.
 • Pomocny post
  specjalista -automatyka bramowa
  Genius Milord to FAAC Sprint, a radio może być wpinane modułowe - systemy FIX, LC lub SLH albo dokładane na kabelkach - właściwie dowolne.
  Daj fotkę twoich pilotów a jak masz możliwość to zdejm dekiel napędu i daj fotkę elektroniki.

  Do D600 jest możliwość dopięcia odbiornika wewnętrznego lub zewnętrznego a jaki ma być i jak wpinany - ustalimy po sprawdzeniu typu radia.
 • Poziom 6  
  Sterowanie jednym pilotem FAAC Genius & D600
  Dziękuję za odpowiedź. Załączam fotkę pilota, a gdy dobiorę się do napędu to wrzucę zdjęcie elektroniki.

  Pozdrawiam

  Edit:
  Sterowanie jednym pilotem FAAC Genius & D600 Sterowanie jednym pilotem FAAC Genius & D600 Sterowanie jednym pilotem FAAC Genius & D600
 • specjalista -automatyka bramowa
  Masz we wspólnocie stareńką kartę radia (a i piloty z gwiazdką ciekawe.... może zapytaj skąd to...?).
  Polecam przemeblowanie sytuacji i zakup nowej taniej radiolinii (np Elmes - odbiornik z 2 pilotami kosztuje 120 zł, jest jeszcze firma DTM, Eldrim i in...) i podpięcie do Twojej wspólnoty bramy (nie tracąc nic z dotychczasowej funkcjonalności i działania starych pilotów) i do garażu

  PS. bezpośrednio na twoją odpowiedź -D600 obsługuje tylko nowe (LC/SLH) systemy kodowania, czyli bezpośrednio nie da się twojej bramy i garażu zgrać z tym czymś.
 • Poziom 6  
  Dzięki za wyjaśnienie.
  Z wymianą radia i pilotów dla reszty wspólnoty będzie pewnie problem ("przecież działa, to po co wymieniać" ;) ). Chyba, że źle zrozumiałem i piloty dla pozostałych osób zostają i da się je dokodować do nowego odbiornika...
  Piloty w Łodzi często takie spotykałem (pracuję za administracjami i często takie dostawałem przy okazji różnych prac), więc chyba dotarł tu kiedyś jakiś kontener z Chin i został rozprowadzony ;)
  Ale rozumiem, że w przyszłości będzie to możliwe, a tymczasem gdy zakupię np. taki zestaw Link z pilotami 3-kanałowymi, to modyfikacja będzie możliwa...kiedyś.
 • specjalista -automatyka bramowa
  Będzie możliwa - piloty pozostałych osób, jak i stary odbiornik zostają i zachowują poprzednią funkcjonalność - jesli administracja pozwoli ci dołozyć własny odbiornik (a i reszta mieszkańców na tym może skorzystać - lepszej klasy odbiornik - lepsze kodowanie i większy zasięg)
 • Poziom 21  
  Mógłbyś zrobić zdjęcie pilota rozebranego, tzn zdjęcie płytki z elementami z obu stron, może coś da się zrobić.