Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp3005n - Zagina lewy róg kartki i ją gnie

wujekbaniu 08 Wrz 2015 11:10 576 5
  • #1 08 Wrz 2015 11:10
    wujekbaniu
    Poziom 14  

Posiadam Hp3005n. Drukarka zagina lewy róg kartki przez co dalej cała kartka wychodzi podnieciona. Nie dzieje się tak za każdym razem, a jak włoże grubsza kartkę ( tekture) to po lewym rogu widać, że jest naruszone (nie za każdym razem). Co może być problemem i jak to naprawić?

0 5
  • Pomocny post
    #2 08 Wrz 2015 11:52
    TECHNO-PRINT
    Poziom 20  

W którym miejscu ci zagina ten róg? Czy przed nałożeniem druku czy po? Jeżeli po to możesz mieć zapieczony toner na prowadnicy papieru w układzie utrwalania, lub też uszkodzoną folie utrwalającą.

0
  • #3 08 Wrz 2015 12:17
    wujekbaniu
    Poziom 14  

Wydaje mi się, że po. Na jednym i drugim tonery jest tak samo.
    Problem pojawił się po tym, jak kupiłem regenerowany toner, który nakładał zbyt wiele proszku... Więc trop może być dobry, przedmuchałem drukarkę kompresorem w garażu, ale pewnie już coś się zapiekło :/

Jak wymontować ten zespół grzewczy?

Dodano po 13 [minuty]:

Ok mam https://youtu.be/NztHZjK_dqE
    Wymontuje, obczaje i dam znać.

0
  • Pomocny post
    #4 08 Wrz 2015 20:29
    Bitels85
    Poziom 24  

Po kiego grzyba dmuchasz kompresorem. to najlepszy sposób na katowanie kół napędowych i wtłoczenie tonera do zespołu lasera i w elektronikę. Jeśli ten badziewny toner się osypywał to najprawdopodobniej zapiekł się nagar z tego tonera na obudowie fusera, by go wyjąć trzeba zdemontować pokrywę tylną. |Dokładny opis w serwisówce.

0
  • #5 09 Wrz 2015 00:20
    wujekbaniu
    Poziom 14  

Kupiłem kompresor za masę lewizny z premii nie podatkowych przez żonę to sobie chciałem podmuchać... :D
    A tak serio to byłem przekonany, że jak dam z 7-8 bar to wszystko wydmucham, widać się myliłem. Jak wrócę z pracy, rozkręce i zamieszczę zdjęcie może komuś się przyda kiedyś.
    Dzięki za serwisówkę.

Dodano po 3 [godziny] 3 [minuty]:

Faktycznie zapiekł się proszek co widać na foto:

Hp3005n - Zagina lewy róg kartki i ją gnie

Dzięki za pomoc :)
    Po złożeniu coś rzęzi jak chodzi wiatraczek, rozkręcę i go sprawdzę poza tym jak wrzucę 100 stron do druku to leci jedną, myśi... drugą myśli... itd.. wcześniej tego nie było :/ to może być związane z tym proszkiem?
    Druga sprawa to wyświetlacz, po włączeniu drukarki był czytelny i stopniowo gubił kontrast... teraz tylko świeci. Przed rozkręceniem też tak było, sam panel czy płyta?

Dodano po 36 [minuty]:

btw czy tam zwykły ddr2 z laptopa będzie działał?

0
  • #6 24 Wrz 2015 21:52
    wujekbaniu
    Poziom 14  

Zamulała z powodu przeciążenia sieci. Wyświetlacz sam się naprawił, zepsuł się wentylator - halasowal i został wymieniony. Ogólnie gra i buczy. Nie wiem co z tym DDR, ale Mniejsza o to

0