Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

W jaki sposób połączyć silnik od podkaszarki z napędem małego autka?

08 Sep 2015 12:05 939 3
  • Level 9  
    Cześć,

Znalazłem filmik ze starym Moskwiczem Azakiem, przerobionym na silnik spalinowy.

https://www.youtube.com/watch?v=-s82b1rKL-U

Pisałem do gościa, niestety bez odzewu. Zastanawia mnie w jaki sposób połączył silnik z kosiarki honda gx35 z jak to napisał "mobility scooter rear axle/ differential" czyli pewnie ośka z wózka elektrycznego dla niepełnosprawnych.

Myślę, że to będzie coś podobnego: https://sprzedajemy.pl/ogloszenie-przekladnia-do-wozka-inwalidzkiego,300371

Czy ktoś wie w jaki sposób może być to połączone? Znalazłem też różne przekładnie podpinane pod takie silniki kosiarkowe. Zastanawia mnie też czy przeniesienie napędu zrobione jest na łańcuchu czy jest to zrobione inaczej.

Wiem, że ciężko tak to rozpracować, ale może ktoś wymyśli coś więcej niż ja.

Dzięki pozdrawiam,
    Maxim
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 27  
    Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że łańcuchowa wychodzi dużo taniej. Wpisz w google "magma sklep silniki", mają przeróżne pierdółki do napędów elektrycznych, w tym zębatki i łańcuchy.
  • Level 27  
    Na popularnym portalu aukcyjnym masz ogromny wybór przekładni mechanicznych, nowych i używek. Kupić musisz taką, by była odpowiednia zarówno wielkością mocy jak i obrotów, ale niebagatelne jest jej mocowanie. Myślę, że najwłaściwsza będzie kątowa, a takich jest tam najwięcej. Być może ta właściwa będzie sprzedawana wraz z silnikiem elektrycznym, - wtedy ten silnik wywalisz lub sprzedaż. Koszt zakupu oceniam na jakieś 100 - 150 zł. Bezpośrednie przeniesienie na oś trzeba zrobić elastyczne, tu jedynym rozwiązaniem jest przekładnia pasowa. Reasumując: silnik spalinowy połączony na sztywno z przekładnią mechaniczną, a ta przekładnia poprzez kolo pasowe z osią samochodziku. Ten pas pełni również rolę bezpiecznika - w razie jakiejś kolizji i zablokowania osi będzie się ślizgał. Również zamortyzuje zbyt ostry start spowodowany gwałtownym otwarciem przepustnicy.
    Pozdrawiam
  • Level 38  
    Napęd, napędem, ale pomyśl jeszcze o bezpiecznym zatrzymaniu autka (hamulec) w miarę niezawodny i podłoga, żeby nogi nie miały kontaktu z podłożem.