Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TRAFIC 2,5DCI - ZA WYSOKIE CI¦NIENIE NA LISTWIE PALIWOWEJ

08 Sep 2015 12:58 3489 10
  • Level 9  
    witam, mam trafic'a 2,5 dci. dotarł do mnie z problemem z dpf. został osunięty i obrobiłem mapę.po robocie silnik miał tward± pracę i teraz nie odpala. wywala bł±d zbyt wysokiego ci¶nienia na szynie CR i faktycznie tak jest,jak odpalał pokazywał 1600bar na wolnych obrotach, wtryski s± zakodowane, podmieniłem czujnik ci¶nienia na szynie i regulator w pompie(zasilanie ma 5,8v),postawiłem menzurki na przelewach(mała ilo¶ć na przelewach 4 wtryski równo) podstawiłem oryginaln± mapę i ci±gle to samo.
    na plaku pracuje git...co dalej? rwać wtryski do sprawdzenia?

może kto¶ miał podobny problem albo ma pomysł
    pozdr
  • Level 34  
    Podstawiałe¶ czesci z uzywki pewnie,to raz a dwa moze sie wtrysk ktorys zacinac.
    A moze nie masz kluczowania na wtryskiwaczach i pompa dobija na maxa bo nie ma co puscic tam na dole.
  • Level 17  
    A w sterowniku nie zapisuje się bł±d? Może odł±cz przepływkę i/lub czujnik ci¶nienia w kolektorze ss±cym. Może widzi za dużo powietrza? Jeszcze spójrz na temperatury. A sterownik czytany i zapisywany przez OBD?
  • Level 34  
    Usuwanie DPF czasami tak się kończy.
  • Level 31  
    jokerro wrote:
    pompa dobija na maxa bo nie ma co puscic tam na dole.

Na listwie jest zawór ci¶nienia.Wykręć go,bo pewnie podłożył kto¶ groszówkę.
  • Level 9  
    Proponuje zmierzyć napięcie na czujniku ci¶nienia paliwa powinno być miedzy plus a minus 5v napięcie wychodz±ce do sterownika miedzy masa na zał±czonym zapłonie zazwyczaj 0,5 v na wolnych obrotach ok 1,1v najlepiej jak by¶ sprawdzał przy kompie.
  • Level 25  
    Jak kto¶ wyżej napisał, robiłe¶ po obd ? Ja osobi¶cie ,,Renaty" w EDC16 robię tylko po BDM. Je¶li masz tam EDC16 to poszukaj w necie wsadu i podstaw , ale po BDM. Czym robiłe¶ mapę ?
  • Level 16  
    Jeżeli auto przed fap off'em pracowało prawidłowo, a po obróbce wsadu rzuciło palenie wnioski nasuwaj± się chyba jednoznacznie. Próbowałe¶ wrzucić oryginał ?
  • Level 34  
    Gosciu nic nie odpowiada
  • Level 34  
    kamilmalbork wrote:
    jak odpalał pokazywał 1600bar na wolnych obrotach
    Albo co¶ za dużo namieszane , albo podstawiony cały program z master 2.5 dci ( inna pompa)