Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch KGE39AI30 - Świst z lodówki - czy normalny?

08 Wrz 2015 13:36 1161 4
 • Poziom 30  
  Witam.

  Czy takie odgłosy metalicznego świstu są normalne dla lodówki? - w załączniku plik z pracującą sprężarką i drugi tła dla porównania gdy sprężarka nie działa. Nagrane komórką, gdyż nie mam nic lepszego.

  Pacjent to Bosch KGE39AI30 jeszcze na gwarancji 3 miesiące mu zostało, tylko że taką samą ma brat i u niego nie świszczy. Stąd nie wiem czy zgłaszać, bo według ulotki dodanej do instrukcji z obrazkami i odgłosami typu "sssrrr, blubb, zisch" głos podpada pod to "zisch".

  Po włączeniu sprężarki ona sobie bzyczy i chodzi, ale po dłuższym czasie jak już się kaloryfer z tyłu zagrzeje i zaczyna w nim płyn bulgotać, pojawiają się te świsty. I tak wqr..a mnie aż do wyłączenia się agregatu, i jeszcze kilka sekund aż się porozpręża gaz w układzie. Ciężko powiedzieć z którego miejsca to idzie, bo rezonują całe rurki z tyłu lodówki.

  Świst jest słyszalny z odległości 4 metrów oglądając film na kinie domowym, po prostu wysoka częstotliwość i się niesie.

  Pozdrawiam.
 • Poziom 20  
  głośna praca agregata chłodziarki i 3 miesiące gwarancji....no to chyba sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie. Serwis :)))
 • Poziom 30  
  No nie zupełnie, chodzi czy ten dźwięk piszczący podpada pod reklamację. Bo sprężarka chodzi w miarę cicho a piszczy gdzieś na rozprężającym się czynniku i nie potrafię zlokalizować nawet gdzie, może i wewnątrz gdzieś, a się niesie na zewnątrz po rurkach.
  Spróbuję pogadać z serwisem.
 • Poziom 1  
 • Poziom 30  
  No nic, dzięki.
  Było nie kupować sprzętu w firmie od wiertarek. Nauczka do końca życia. Było kupić LG czy Panasonica.