Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie utraconej partycji.

marrog 08 Wrz 2015 15:03 495 7
  • #1 08 Wrz 2015 15:03
    marrog
    Poziom 22  

Witam

Mam następujący problem. Usunąłem przypadkiem partycje z dysku.
    Zapuściłem Testdisk z płyty GParted i udało mi się odzyskać systemową. Windows 7 normalnie się uruchamia.
    Po przeskanowaniu "głębokim" mam drugą partycję widoczną(testdisk uruchomiony z pod Win7) ( ta która też się ulotniła). Oprócz niej mam (odzyskane ): boot ok 100MB i systemowa 60GB, dalej stare po Linuxie oraz dwa razy ta na której mi zależy z tym że minimalnie różnią się wielkością.
    Wszystkie mają status D - Deleted. Jak dam samą dużą partycję 280GB to Structure : OK. Jak dam Boot z * i dalej C (systemowa) jako P - Primary i dalej partycję D (pliki osobiste) to Testdisk pokazuje Structure Bad.
    Czy jak odzyskam samą partycje D to usunie mi systemową C??
    Jak odzyskać tą dużą partycję??

pozdrawiam
    Marcin

0 7
  • #2 08 Wrz 2015 16:54
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Pokaż screen z DMDE z widoku okna partycje po wyborze tego dysku z urządzeń fizycznych.

0
  • #3 08 Wrz 2015 17:01
    marrog
    Poziom 22  

Witam

Nie wiem czy dobry screen wrzuciłem (nie miałem styczności z DMDE).

Odzyskanie utraconej partycji.

0
  • #4 08 Wrz 2015 17:10
    linuks
    Spec od komputerów

Partycje zachodzą na siebie. Możesz zrobić kopię partycji systemowej na zewnętrzny nośnik np programem fsarchiver i usunąć partycję systemową a wstawić partycję z danymi. Potem utworzyć mniejszą partycję systemową i przywrócić na nią system z kopi. Tak będzie chyba najszybciej i najłatwiej.
    Wszystkie operacje rób z live bo nie można działać z uruchomionego windowsa na partycji systemowej.
    Pozdrawiam

0
  • #5 08 Wrz 2015 17:14
    marrog
    Poziom 22  

fsarchiver obsłuży mi sieć??
    Zgrałbym z lapka na stacjonarny.
    Czyli wg Ciebie, po zgraniu systemu odzyskuję partycję z danymi. następnie np GParted tworzę nową mniejszą partycję i stawiam system z kopii zapasowej. tylko ta mniejsza partycja to u mnie by musiała mieć ok 45GB tyle ma u mnie Win 7.

0
  • #6 08 Wrz 2015 17:20
    linuks
    Spec od komputerów

Na win 7 trochę mało 45 GB. W takim razie sytuacja odwrotna. Nie ruszaj partycji systemowej a skopiuj dane z partycji z danymi na zewnętrzny nośnik a potem utwórz nową partycję z danymi i skopiuj dane z powrotem.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 08 Wrz 2015 17:23
    marrog
    Poziom 22  

Nie mam zewnętrznego nośnika żeby zgrać wszystko z tej z danymi. Na stacjonarnym mam miejsce i mogę tam zrobić kopię ale czym to zgrać, aby obsłużyć sieć??

0
  • #8 09 Wrz 2015 07:40
    marrog
    Poziom 22  

Witam ponownie.

Udało mi się po sieci zgrać partycję z danymi na dysk w stacjonarnym. Trochę to trwało no ale jest plik.
    Zgrywam obecnie jeszcze system.
    Czy teraz wystarczy jak utworzę nową partycję i na nią przywrócę sektory zapisane w pliku?

0