Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault R-19 TD

sylsko 04 Jun 2005 21:38 2645 4
    sylsko
    Level 10  
    Mam Renault 19 TD i interesuje mnie ustawienie pompy wtryskowej.
    W książce wyczytałem że w Renaulcie ustawia się lampą stroboskopową .
    Ja lampę mam ale do ustawiania silników benzynowych,ponieważ impuls do wyzwalania błysku jest ze świecy a skąd wziąć impuls w dieslu.
    Chyba że jest inna lampa do diesla. Proszę o informacje.
    SP7SEC
    Level 27  
    do diesla jest inna lampa, sygnał jest pobierany z przetwornika piezoelektrycznego mocowanego na przewodzie wtryskowym oraz pozycja koła zamachowego z czujnika jndukcyjnego ,to tak pokrutce
    sylsko
    Level 10  
    Dziękuję bardzo za odpowiedz a przy okazji mam dodatkowe pytanie?
    Jaka może być przyczyna słabej mocy silnika.
    Dodam że turbina OK była sprawdzana , Filtry wymienione ,pompa była w naprawie a silnik raz chodzi dobrze a na drugi dzień jest słaby .
    Ostatnio na trasie 400km. pół trasy pod górkę na długich podjazdach wyprzedzały mnie prawie wszyskie auta . Po zatrzymaniu się na parkingu na 10 min.i ponownym ruszeniu w trasę wydawało mi się że przesiadłem się do innego auta, rwał jak nowy.
    miszagrom
    Level 21  
    Napisz jaka to pompa czy to e-gaz czy mechaniczna.Kiedy był wymieniany pasek rozrzadu może któlreś koło rozrządu ma luz na klinie.Sprawdź kąt wtrysku czujnikiem zegarowym.Luzy zaworowe,wtryski.Jaki kolor maja spaliny.Pozdrawiam.
    sylsko
    Level 10  
    Przepraszm za póżną odpowiedz ale rozwiązanie problemu dopiero teraz rozwązałem.
    Przy wymianie paska rozrządu zauważyłem że koło wałka rozrządu jest przestawione o jeden ząbek. zamykam temat