Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Internet Multimedia -modem thomson. Resetuje się

n00stress 08 Sep 2015 18:52 1188 5
    n00stress
    Level 12  
    Witam, mój problem polega na tym iż modem z multimedia rozłącza i resetuje się co chwile, a po kilku godzinach wskakują wszystkie kontrolki i internet chodzi bez problemu. Internet chodzi przez kabel USB, wcześniej nie miałem takiej sytuacji.
    sosarek

Level 43  
    Skoro modem resetuje się samoczynnie reklamuj go u dostawcy internetu.
    n00stress
    Level 12  
    Jakieś inne rady, za nim zgłosze problem u nich ?
    sosarek

Level 43  
    Sprzęt jest ich własnością, więc od zgłoszenia im problemu powinieneś zacząć.
    User removed account
    User removed account  
    n00stress
    Level 12  
    WoZaj wrote:
    Wstyd się przyznać ale miałem raz taki przypadek że po wymianie modemu kablowego ze względu na zwiększenie prędkości miałem podobne objawy.
    Przyczyną było to że w przedłużaczu z zabezpieczeniem przed włożeniem gwoździa ( takie zapadki ) zasilacz zaczepił się o te zapadki ale nie do końca sięgał do styków.
    Po kilku zgłoszeniach do mm zorientowałem się że dopchnięcie zasilacza rozwiązuje problem.
    Sprawdź więc podłączenie zasilania.
    Jeżeli to nie pomoże to faktycznie zgłoś do BOK MM. Założą monitorowanie u siebie i sprawdzą co jest przyczyną.
    Raz miałem na poprzednim modemie taką sytuację - modem się wylogowywał ponieważ spadała mu moc sygnału.
    Zauważyli to na monitoringu i technik znalazł jakiś wadliwy wzmacniacz sygnału na drodze do mojego modemu.

Dodam jeszcze, że nastepuje wyszukanie sieci i polaczenie z zaporą, chwile pochodzi gdy cos wyszukuje w sieci i od nowa. Zasilacz jest dopiety odpowiednio, jedynie co, to troszke ciepły.