Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa 1.3cdti - połamany wałek

08 Wrz 2015 19:55 774 11
  • Poziom 7  
    Witam.
    Mam corse z połamanym wałkiem rozrządu. Przyczyną tego było po łamanie się prowadnicy łańcucha. Połamały sie też dźwignie zaworowe. pytanie jest takie czy zawory są pogięte?
  • Poziom 38  
    Prawdopodobnie tak, głowica do zdjęcia i do sprawdzenia.
  • Poziom 7  
    A jeżeli mam ściągniętą konsolę wałków to z góry gdzie sprężyny zaworów widać by było że są pogięte?
  • Moderator Samochody
    Który rok corsy?
  • Poziom 7  
    Rok corsy 2004
  • Moderator Samochody
    W takim razie głowica do zdjęcia, zawory na pewno pogięte, dzisiaj wymieniałem komplet rozrządu, w troszkę nowszej, bo z '10 roku, konstrukcje bliźniacze w 100% kolizyjne, odrazu proponuje zaopatrzyć się w blokady, cena śmieszna, koło 150 zł. Wszystkie koła pływające, nie ma żadnych klinów.

Oczywiście miska w dół, pokrywy nie zdejmiesz bo smok przeszkadza:)
  • Poziom 7  
    Już rozebrane mam wszystko oprócz głowicy. problem z miską wiem ale jakoś razem z obudową rozrządu wyciągnełem ją. Tylko jak patrzę i mierzę te zawory od góry to jakby były proste.
  • Poziom 38  
    Kolego szkoda roboty bo jak złożysz i okarze się że coś nie tak wtedy zacznie się problem.
  • Moderator Samochody
    Wyjąć się da, ale włożyć, tak aby nie uszkodzić uszczelki, i wszystko było szczelne nie bardzo.
  • Poziom 7  
    Zastanawiałem sie nad tym "jak ja to złożę" przy rozbieraniu tego. Jaki procent że nie pogieło zaworów?
  • Moderator Samochody
    mazda-1989 napisał:
    Jaki procent że nie pogieło zaworów?

mazda-1989 napisał:
    Mam corse z połamanym wałkiem rozrządu

mazda-1989 napisał:
    Połamały sie też dźwignie zaworowe.

0%, siła która uszkodziła wałek i popychacze, nie mogła pozostawić nie tkniętych zaworów i prowadnic.
  • Poziom 7  
    Problem taki że będę miał dwa razy tyle roboty. Dzięki za pomoc. Chyba jednak zdejmuje tą głowice.