Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G500S - Zmiana ustawień klawiszy FN+F1-F12 JAK?

AsinDj 08 Wrz 2015 22:50 1308 16
  • #1 08 Wrz 2015 22:50
    AsinDj
    Poziom 7  

Posiadam laptop: g500s lenovo
    Problem: FN zmiana przycisków hotkeys jak?
    Temat się powtarza?: znalazłem podobny lecz nie znalazłem z takim głupim błedęm jaki ja mam z tym FN.

Aktualna wersja biosu wedle mojego systemu(win7): 3.7
    Wedle programu InsideFlash V5.34: V1.11

Szukałem na forach Polskich , niemieckich i nawet angielskich dobry tydzień !!! ale dalej nie znalazłem rozwiązania.

Otóż: w moim przypadku potrzebuje klawisze mieć odwrócone tak by od F1-12 funkcje działały z + FN, a nie na odwrót...

Normalnie w biosie nie mam opcji HotKey itd. dlatego postanowiłem go sobie zaktualizować lecz nadaremno, bo okazało się że nie da rady ;/ a innych aktualizacji nie znalazłem do mojego Biosu... o to co wyskakuje:

(Znalazłem gdzieś na forum że niby reset biosu pomaga.... więc:
    Wyciągłem baterie i odłączyłem zasilanie na 2h, potem podłączyłem tylko zasilanie i wlazłem w bios i dalej taki sam, bez opcji hotkeys mode do klawiatury gdzie powinna być ...

Gdy system następnie się włączył(bez baterii na samym zasilaczu) to załączyłem aktualizacje jeszcze raz, lecz tym razem błąd był już inny o nazwie:
    "Pleas insert battery system" jakoś tak.. czyli chciał, bym włożył baterie z powrotem do laptopa, po włożeniu wyskakuje dalej ten pierwszy komunikat(screen 1) ...

=========================================
    Otóż wie ktoś jak bym mógł zrestartować bios? lub w jaki sposób mógł bym zaktualizować tego mojego cholernego biosa -.- ...
    od 5miesięcy mam laptopa i męczę się z tym FN jak głupi....
    BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY ZA JAKĄ KOL WIEK POMOC !!!

Pozdrawiam AsinDj.

[/img]

0 16
  • #2 08 Wrz 2015 22:54
    KSRhaziel
    Poziom 36  

1. Dziwnie wygląda ten screen. To oficjalna aplikacja?
    2. Jaką dokładnie (bo na screenie zasłoniło okienko z błędem) masz wersje BIOSu?

0
  • #3 08 Wrz 2015 23:13
    AsinDj
    Poziom 7  

Tak i chyba jedyna bo więcej aktualizacji nie znalazłem ... pobierałem z tej strony aktualizacje do biosu:
    http://support.lenovo.com/us/en/downloads/ds036474

Moja wersja biosu którą zauważyłem w prawym górnym rogu biosu: 3.7 (Nie ma nigdzie opcji: HotKey...)
    wedle programu: V1.11

[img]Lenovo G500S - Zmiana ustawień klawiszy FN+F1-F12 JAK? [/img]

==============
    Support lenovo nawet ładnie podaje, że update jest dla:

Supported Systems:
    Lenovo G400, G500, G400s, G500s<--- mój

2
  • #7 11 Wrz 2015 17:45
    AsinDj
    Poziom 7  

Zmieniłem i próbowałem po tym zamontować ponownie tą aktualizacje do biosu tym samym programem, ale wyskakuje teraz:

Że niby nie na mój sprzęt ... a napisali że działa na g500s a tu nic... eh...

0
  • #9 11 Wrz 2015 20:37
    AsinDj
    Poziom 7  

yhym.. to ja może lepiej zrobię zdjęcie, by nie było że tak se mówię a mam inaczej ..
    Proszę:

0
  • #11 11 Wrz 2015 21:21
    AsinDj
    Poziom 7  

tak czy siak dzięki za chęci ... (dalej nic) , jak ktoś mi to zrobi to stawiam mu flachę jak nic ...

0
  • #13 11 Wrz 2015 21:48
    AsinDj
    Poziom 7  

Dalej jest jak było ..

0
  • #15 11 Wrz 2015 21:52
    AsinDj
    Poziom 7  

wiem że to głupio zabrzmi... ale mógł byś mi podać stronę do support lenovo jakiejś polskiej ekipy? która by się tym zajęła ?...

0
  • #17 12 Wrz 2015 11:31
    AsinDj
    Poziom 7  

Nie mogę wysłać prośby o pomoc... mam za wolny internet, a obecnie jestem w Niemczech.

Zmieniam prośbę, może mi ktoś powiedzieć jak Zrestartować BIOS u mnie? tak bym nie musiał od nowa systemu montować .
    Przypominam mój laptop: Lenovo G500s .

0