Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technologia - Zastosowanie HDCP 2.2

borex8 09 Wrz 2015 00:09 2757 2
  • #1 09 Wrz 2015 00:09
    borex8
    Poziom 10  

Witam.

Zbieram się do kupna telewizora UHD i kina domowego.
    Telewizor ma wystarczyć na kilka lat, czyli musi być w nim zastosowana technologia HDCP 2.2.
    Amplituner KD (Denon AVR-X1200) posiada na wyjściu do telewizora technologie HDCP 2.2, ale nie posiada on jej na innych złączach, mówię tutaj o wejściach: CBL/Sat, DVD/Blu-ray, Media Player, Blu-ray, Game, zaś w innym amplitunerze, czyt. Denon AVR-X520BT posiada technologie na 3 wejściach. Tutaj nasuwa mi się pytanie "Co mi to da", w sensie czy to jest konieczne do tego, aby zestaw mógł chodzić przez 5-6 lat bez żadnych problemów (chodzi mi tutaj o podłączenie odtwarzacza Blu-ray UHD)? Pragnę dodać, że wraz z pojawieniem się odtwarzacza Blu-ray UHD oraz większej ilości filmów UHD, zapewne zakupię sobie taki.

PS: Rysunki podglądowe w załączniku, w celu szybkiego rozpoznania się.

Drugie pytanie odnosi się do tego, czy warto jest używać jednego z tych amplitunerów jako urządzenie multimedialne, w sensie, do niego podłączamy konsolę, dekoder, odtwarzacz Blu-ray. Czy może lepiej podłączyć amplituner do telewizora wejściem HDMI (ARC), a resztę sprzętu do telewizora zamiast do amplitunera (przepraszam, za zbytnią komplikacje).

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi i Serdecznie Pozdrawiam :)

PS: Jeśli temat umieściłem w zły dziale, proszę o przeniesienie, ponieważ nie mam pojęcia gdzie go dodać.

0 2
  • #2 09 Wrz 2015 19:39
    intenso
    Poziom 38  

Jeżeli podłączysz odtwarzacz bd UHD do ampli przez Hdmi, co jest logiczne że tak trzeba ponieważ dźwięk hd idzie tylko po hdmi, i bd będzie wypuszczał obraz 4k w 60 klatkach to ampli przyjemnie obraz w 24 klatkach, wersja 2.2 daje możliwość 60 a nawet 120 klatek przesłać

Możesz też kupić bd z dwoma wejściami Hdmi jedno podepniesz do ampli dla dźwięku a drugie do tv dla obrazu.Musisz to przemyśleć jak ampli kupić.

Jak podłączysz urządzenia do tv a dźwięk z tv wyślesz do ampli to tv poda Ci zaledwie stereo 2.0
    Najlepiej jest wszystko podpiać do ampli a ampli do tv

Denona X 520 nie kupuj szkoda pieniędzy, najlepiej jakbyś kupił X 2100

0
  • #3 10 Wrz 2015 09:37
    borex8
    Poziom 10  

Dzięki serdecznie za odpowiedź.

No będę planował zakup Blue-Ray UHD, więc miło by było oglądać w 60 albo 120 klatkach. Denon AVR-x1200 posiadag. na wejściach HDCP 2.2?

Pozdrawiam i dziękuję za wyjaśnienia.

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

A jak z telewizja 4K? Nie ma tam wejścia na nią z HDCP 2.2. Ten amplituner nie posiada Dolby Atmos, wiec średnio, ponieważ technologia szybko się zmienia, a ja bym chciał mieć sprzęt na kilka lat

0