Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kserokopiarka - Jak wykonać zewnętrzny licznik wydrukowanych stron

GladiroR 09 Wrz 2015 18:17 519 7
 • #1 09 Wrz 2015 18:17
  GladiroR
  Poziom 26  

  Czy jest możliwość podpięcia zewnętrznego licznika skserowanych stron z możliwościa kasowania go? Ktoś może słyszał o takim rozwiązaniu? Chodzi o to, że klient podchodzi sobie do kserokopiarki sam sobie kseruje i na liczniku wyskakuje mi informacja za ile stron ma zapłacić.

  0 7
 • #2 09 Wrz 2015 18:44
  Janusz.P
  Specjalista - kserokopiarki

  Praktycznie do każdej kopiarki można podpiąć odpowiednio spreparowany licznik zewnętrzny. Najprostsza sprawa jeżeli producent oferuje jako opcje licznik zewnętrzny. Wada tego rozwiązania jest zazwyczaj cena takiej przystawki. Drugie proste rozwiązanie to jak kopiarka posiada wewnętrzny licznik wówczas sygnał z niego można wykorzystać do sterowania zewnętrznym licznikiem. Dużo kopiarek ma po prostu wyprowadzone gniazdo do podłączenia licznika zewnętrznego czy automatu wrzutowego. Natomiast w kopiarkach w których nie ma żadnej z tych opcji to można wykorzystać np. sygnał z czujnika wyjściowego. Potrzebny jest do tego tylko dobry majsterkowicz ze znajomością trochę elektroniki. Ja w moich kopiarkach na usługach stosuje własnoręcznie zrobione elektroniczne liczniki zewnętrzne sterowane wewnętrznym licznikiem mechanicznym a sygnał zliczania otrzymuje za pomocą kontraktronu przyklejonego do cewki licznika. Działa to świetnie a poza tym mam oddzielony galwanicznie licznik od kopiarki

  0
 • #3 09 Wrz 2015 19:09
  01_cezi
  Poziom 21  

  Widziałem takie samoróbki i działają. Tam był jeszcze przycisk zerowania licznika.
  Spotkałem się też z takimi co ustawiało się ilość kopii które opłacił Klient, odliczały dół i po dojściu do zera odłączały maszynę.
  Oba warianty dla dobrego elektronika to pestka.

  A jak podasz jaką masz maszynę to sie i podłączy.

  0
 • #4 09 Wrz 2015 21:10
  Darek0024
  Poziom 16  

  Takie urządzenie wykonuje się z licznika impulsów, po prostu się go odpowiednio podpina pod czujnik rejestracji lub do specjalnego wyjścia na wrzutnik monet często trzeba wykonać układ dopasowania napięć (przystawkę) by wszystko działało jak należy. Liczniki impulsów dostępne są na popularnym portalu aukcyjnym. Ale bez znajomości elektroniki nie zabieraj się za to gdyż możesz uszkodzić kosztowną płytę główna kopiarki.

  1
 • #5 09 Wrz 2015 21:19
  copyman
  Specjalista - kserokopiarki

  Kilka lat wstecz widziałem takie cudo wykonane na bazie kalkulatora :) Wpisywało sie kwotę za odbitkę a maszyna przez impuls z licznika mechanicznego sterowała dodawaniem kolejnej kwoty za kolejną kopię . Po wykonaniu pracy na wyswietlaczu była kwota do zapłaty :) Można było oczywiście zliczać tez samą ilośc odbitek.

  C.

  0
 • #6 11 Wrz 2015 12:12
  bayer17
  Poziom 20  

  Koledzy mają racje należy zacząć od modelu maszyny, co do rozwiązania to równie dobrze możesz "przenieść" licznik maszyny na zwenątrz (dwa przewody) teraz tylko kwestia licznika z możliwością zerowania.

  0
 • #7 11 Wrz 2015 21:34
  GladiroR
  Poziom 26  

  Maszyna to Triumph Adler DC 2116

  0
 • #8 11 Wrz 2015 22:07
  krzys_ka
  Poziom 23  

  Kserokopiarka - Jak wykonać zewnętrzny licznik wydrukowanych stron

  W tej kopiarce licznik mechaniczny to opcja. Za sygnał odpowiada złącze YC13 na płycie engine. Na obrazku ma Kolega rozrysowany układ połączeń dla licznika. Po zamontowaniu należy jeszcze licznik włączyć w symulacji U24.

  Może Kolega poszukać licznika dla Kyocery KM1650 - to to samo urządzenie.

  pozdrawiam
  k.

  0