Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MB Atego - Kręci, nie odpala

Aluboy 09 Wrz 2015 19:09 2397 4
  • #1 09 Wrz 2015 19:09
    Aluboy
    Poziom 15  

Witam,
    Problem z Mercedesem Atego 1223 rocznik '99
    VIN:WDB9702671K399452
    Kierowca wjechał na kanał, zgasił auto i już nie można go odpalić. Silnik kręci, ale nie zapala. Nie wyświetla, żadnych błędów z immobilizera, ani żadnego który mółby mieć związek z brakiem zapłonu. Świeci kontrolka EDC.
    Przejrzałem wiązkę pod silnikiem, podmieniałem MR wraz z kluczykiem do innego auta i tam pali normalnie (MR sprawny). Sprawdzałem zasilanie na MR jak również połączenie CAN MR - FMR również bez uszkodzeń. Już nawet przyciski Start/Stop sprawdzałem (przy zwartym Stop by nie odpalał). Już mi pomysłów brakuje.

Próbowałem podpiąć autko pod SD, ale niestety mam uszkodzony moduł zegarów (błąd INS 0901 zwarcie na kablu sygnałowym do masy-sprawdzałem jest zwarcie w zegarach) i niestety nie da się podłączyć kompa.

Co może być przyczyną, że silnik nie pali (nawet dymka nie puści), zegary wykluczam bo drugie auto pali nawet bez zegarów.
    Pomóżcie Panowie bo mnie już krew zalewa :cry:

0 4
  • #2 10 Wrz 2015 06:57
    gucio~1
    Poziom 21  

przełóż zegary z drugiego auta i podepnij sd

0
  • #3 10 Wrz 2015 07:50
    Aluboy
    Poziom 15  

Też już o tym pomyślałem, wieczorem jestem umówiony na kompa, mam nadzieję że cos się wyjaśni.
    Sprawdzałem filtr paliwa i czy pompa małego ciśnienia podaje paliwo, Paliwo podaje, auto zaczęło kopcić na czarno, ale nadal nie odpala. Tak jak by miał za mało powietra lub za dużo paliwa dostawał? Po odpowietrzeniu układu paliwowego auto pali na dotyk, ale świeci Kontrolka EDC i kręci tylko do 1500 obrotów.
    Czy to może miec związek z tym, że wyjąłem tacho do naprawy (skoro autko i tak stoi, a szwankuje licznik kilometrów), wyświetla błąð FR 4345 - "sygnał prędkości ma przerwe lub zwarcie z masą lub zwarie z biegunem dodatnim"?

2
  • #4 10 Wrz 2015 16:48
    pp_pablo
    Poziom 19  

Aluboy napisał:
    świeci Kontrolka EDC i kręci tylko do 1500 obrotów.
    Czy to może miec związek z tym, że wyjąłem tacho

Bingo

1
  • #5 03 Maj 2016 15:52
    Aluboy
    Poziom 15  

Po montażu tacha autko pali normalnie.

0