Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem huawei e3131 h, jaki do tego router?

09 Wrz 2015 19:16 1089 6
  • Poziom 6  
    Witam.
    Zmieniłam właśnie umowę dotyczącą internetu, wcześniej korzystałam z internetu w Orange przez telefon stacjonarny, jednak troche drogo to wychodziło,więc przeszłam na Playa. Kupiłam w salonie modem Huawei E3131h, jak podłączyłam do laptopa wszystko się zainstalowało i ogólnie internet działa, tylko że jest jeszcze kwestia zasięgu. Mieszkam na totalnym zadu*iu i zasięg jedynie przy oknie, spontanicznie gdzieś w mieszkaniu. Dlatego chciałabym mieć wi-fi, bo z laptopem w jednym miejscu siedzieć to trochę lipa i chciałam się dowiedzieć, jaki router kupić żeby było dobrze? Myślałam żeby go zamontować gdzieś wyżej, gdzie będzie lepszy zasięg albo wzmocnić się jakąś anteną zewnętrzną?
  • Switche POE
  • Poziom 12  
    Zobacz router Tenda -Model 3G150B
  • Switche POE
  • Poziom 6  
    byłam w sklepie z takimi rzeczami i był tp-link mr 3420, i jakis jeszcze jeden tp-link tylko z jedną anteną. tylko ze jeden kupilam, znajomy informatyk podłączył go i jakby router nie wykrywał modemu. sam modem działa jak się podłączy pod laptopa, a jak jest w routerze to lipa.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zacznijmy od wyboru modemu. Czemu brałaś w Play na dodatek słaby E3131h? W dzisiejszych czasach zakup całkowicie pozbawiony sensu. Nie kupuje się już modemu bez LTE i HSPA+DC.W Wolbromiu i okolicach Play ma już zasięg LTE. Wymagany modem/router z LTE oraz antena Dual LTE na 1800MHz. Na dodatek kupiłaś wersję E3131h-2 , która może być niezgodny z routerem MR-3420v2 lub MR-3220v2. Jaką masz wersję FW na tym TP-Linku?
  • Poziom 43  
    Polecam ci wersję E3372 HiLink.
  • Poziom 7  
    E3131 w wersji h, nie znajduję się na liście kompatybilnych modemów z podanym przez Ciebie routerem. Czyli prawdopodobnie nie będzie działać z tym routerem, zawsze możesz oprogramowanie routera zaktualizować, ale wątpię czy to pomoże. Jeśli to jest E3131h-2 to TL-MR3220, czyli taka wersja jaką masz routera tylko z jedną antenką.
  • Poziom 2  
    Czytałem, że te modemy są dość kłopotliwe jeśli chodzi o dobranie odpowiedniego routera. Podobno Dovado mają firmware "na czasie".