Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka ariston lst 329 - nie pobiera wody/ spalona ścieżka

malarzpl 09 Wrz 2015 22:02 1281 1
  • #1 09 Wrz 2015 22:02
    malarzpl
    Poziom 9  

Witam.
    Zmywarka ma 3 lata wiec po gwarancji. Podczas pracy zmywarki żona otworzyła drzwiczki, myślała, że juz sie wyprało... i nagle trzask, korki wywaliło w mieszkaniu i na klatce schodowej...

Po właczeniu prądu wydawało sie wszystko ok. Uruchamia sie normalnie wciskam tryb zamykam drzwi startuje tak samo, pompa uruchamia sie na chwile i powinien zaczac pobierac wode a tu cisza... po ok minucie zaczyna pipczec ale wyswietla ten sam program co ustawilem a w instrukcji nic na ten temat nie ma.

Zaczalem od elektrozaworu ale na niego prad nie dochodzi. wiec wyciagnalem plytke sterujaca a tam czarna plama... wydaje mi sie ze sciezki sie spalily... chyba? cos tam w zyciu lutowalem ale wole sie upewnic i mam nadzieje ze ktos mi pomoze :)

opalenizna po lewej ma przejscie, na srodku nie ma przejscia, zastanawia mnie ten punkcik po srodku (łącznik 2 drucikow) po prawej nie ma przejscia (sciezka wchodzi do przekaznika)
    Czy to byly tylko sciezki? czy moge zlutowac i sprobowac czy odpali?

0 1
  • #2 10 Wrz 2015 02:05
    peter falk
    Specjalista AGD

Wygląda na to, że elektrozawór poboru wody robi duże kuku. Sprawdź go. Moduł DEA 602

0