Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Artel Easy S - wentylator dmuchawy buczy gdy piec jest wyłączony

qwerdt 09 Wrz 2015 22:27 2538 0
    qwerdt
    Poziom 9  
    Witam!
    Mam problem z piecem Artel Easy S model STUFA8-B, jest to piec wolno stojący nadmuchowy na pellet.
    Gdy piec jest wyłączony (na wyświetlaczu OFF) to wentylator od dmuchawy co jakiś czas buczy i bardzo powoli się obraca.Zdjąłem boczną ściankę pieca i silnik wentylatora okazał się gorący.
    Podłączyłem miernik do kabli zasilania wentylatora podczas tych obrotów oraz buczenia i napięcie jest na poziomie 70-80 V.
    Gdy całkowicie odłączę piec od zasilania z gniazdka i ponownie podłączę to napięcie na wentylatorze wolno rośnie od 0V aż do 80 gdy zaczyna buczeć i obracać się. Raz się nawet zdarzyło, że od razu po podłączeniu pieca do zasilania pojawił się ten objaw.
    Nie ma żadnej reguły kiedy i w jak długim czasie silnik się obraca, raz jest dłużej innym razem krócej. Identycznie jest z częstotliwością tego zdarzenia.
    Ogólnie piec działa prawidłowo, silnik dmuchawy trochę głośniej pracuje niż wcześniej, znaczy bardziej buczy. Reszta jest ok.
    Czy jest to uszkodzenie sterownika który nim steruje? Jeśli tak to czy istnieje możliwość jego naprawy (wymiana podzespołu) czy tylko wymiana na nowy?
    Może jakieś ustawienia w piecu za to odpowiadają?
  • HELUPOWER