Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Zafira 2.0DTI - Ci¶nienie oleju

marcinlan 10 Sep 2015 09:56 2601 3
    marcinlan
    Level 10  
    Witam wszystkich.
    Mój problem to dwukrotnie zapalona kontrolka ci¶nienia oleju silnikowego.
    Problem pojawił się gdy na zew. tem. była 28st. silnik rozgrzany ok 90st. miasto i postój w korku.Kontrolka za¶wieciła się więc zgasiłem auto i sprawdziłem stan oleju(ost.wymiana oleju 6 tys km temu 5w40), olej prawie max.
    Po ponownym odpaleniu problem znikł lecz pojawił się ponownie po 2 dniach.Oleju nie ubyło równiez nie przybyło go.podjechałem do warsztatu by sprawdzić ci¶nienie oleju i ?:
    Silnik zimny po nocy ci¶nienie 800obr. ok. 2 at. 2000-3000obr. ci¶. ok 4 atmosfery na manometrze więc niby ok lecz pojawił się problem po rozgrzaniu się silnika do ok 90st. gdyż na wolnych obrotach ci¶nienie zaczęło spadać w dół.poniżej 0,5 at a z czasem (ok 15min) zeszło do zera.Dodanie gazu ci¶nienie ok 4at.
    Zostawiłem samochód by wykonac pomiar raz jeszcze następnego dnia rano i pomiar dokładnie taki sam. Zimny silnik ci¶nienie 1,5-2 at przy 800obr ok 4at przy 2500obr
    Silnik gor±cy 800obr. ci¶nienie prawie zero 2500obr. ci¶.ok 4 at
    Dodam że silnik pracuje normalnie bez stukania czy dziwnych odgłosów tak zimny jak i gor±cy.
    Opel zafira 2002r 2.0 DTI przebieg 256 ty¶
    Proszę o radę i pomoc co może być tego przyczyn±.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwi±zania w przemy¶le. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Damnian
    Level 34  
    Mi przy chodzi na my¶l jedynie zawór nadmiarowy w pompie albo filtrze
    marcinlan
    Level 10  
    Damnian wrote:
    Mi przy chodzi na my¶l jedynie zawór nadmiarowy w pompie albo filtrze

1.Czy ten zawór w pompie to czę¶ć wymienna czy tylko z cała pomp±?
    2.filtr oleju wewn±trz się popsuł? czy jest tam jeszcze jaki¶ zawór ?
    Damnian
    Level 34  
    Z tego co widzę jest wymienny, w pompie element z boku przykręcany. W filtrze z reguły jak jest już mocno zabity brudem to zawór puszcza olej bez filtrowania