Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

połączenie lokalne nie ma poprawnej konfiguracji IP. Nie łączy z DHCP

10 Wrz 2015 10:06 564 3
  • Poziom 6  
    Witam,

Po wczorajszej awarii trzyliterowego dostawcy internetu na komputerze stacjonarnym połączonym kablem utraciłem dostęp do internetu, natomiast reszta urządzeń połączonych poprzez WiFi łączy się bezproblemowo. Problem który się pojawił przy połączeniu lokalnym to informacja o braku poprawnej konfiguracji IP. Po przegrzebaniu internetów popróbowałem następujących czynności:
    1. aktualizacja sterownika karty sieciowej oraz usunięcie karty i zainstalowanie jej na nowo

2. Przywrócenie systemu do momentu w którym było ok.

3. uruchamianie komend w cmd:
    ipconfig /release
    ipconfig /renew - tu pojawia się info, że nie można skontaktować się z serwerem DHCP
    ipconfig /flushdns
    netsh winsock reset

4. Wyłączenie TCP/IPv6 a w v4 wyłączenie NetBios

Niestety dalej bez powodzenia. Proszę zatem o pomoc. Poniżej screen z ipconfig /all z kompa stacjonarnego oraz z lapka, który łączy się bez problemu z wifi.

Dane sprzętu w pc:
    -Win 7 x64
    -Karta sieciowa Realtek PCIE GBE Family Controller sterowniki które udało mi się znaleźć były ze stycznia 2015.
  • Poziom 18  
    Sprawdź czy laptop połączy się po kablu. Następnie porównaj oba wpisy w polu "adres fizyczny" i jeśli nie są takie same to ustaw w komputerze taki jak w tym lapku (pod warunkiem, że będzie się łączył)
  • Poziom 6  
    Niestety laptop po kablu się nie łączy ( nie jest to wina kabla przetestowałem na 3 różnych).
  • Poziom 6  
    Temat do zamknięcia - po kontakcie z infolinią usługodawcy i ustawieniu "na sztywno" IP i DNS dla protokołu IP v4 problem zniknął