Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szafy Rack
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R540 - CPU a wyłaczanie się komputera

10 Wrz 2015 11:49 639 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Proszę o radę, może ktoś już miał ten problem.
    Laptop mi wyłącza się podczas grania w grę online ( Battlestar)
    Wtyczki mam zaktualizowane, oraz sterowniki do grafiki- Używam programu Slim Drivers
    Mam także od jakiś 2 lat wgrany system explorer-programik do podglądu.
    Podczas grania , program ten pokazuje CPU Frequency na maksa, czyli 2266mhz. Nie spada na chwile, gdy gra jest odpalona, a po około 20-30 min laptop się wyłącza, włącznie z zasilaczem. :idea: ( widzę to po lampce, która gaśnie na zasilaczu, jakby nie było w nim napięcia) .

Zasilacz wyłączam z listwy zasilającej, wkładam bezpośrednio do gniazdka ( w ścianie ) , lampka się zapala. Włączam laptopa, wszystko działa. Laptop nie nagrzewa się. Pasta wymieniona niecały rok temu. O co może chodzić ? coś z grafiką, zasilaczem, czy ..?
    Za to CPU Usage podczas gry jest maks na 25 %, czasem nawet nizej.
    Dziwi mnie te problem, bo wcześniej, jakoś 5 miesięcy temu w ta grę grałam dniami i nocami. CPU F. nie było wtedy na maksa.( wartości te skakały).
    ps. Jeśli ktoś zaproponuje jakieś podkręcanie komputera, to dla mnie czarna magia. Mój laptop to 3 letni Samsung R 540.
  • Szafy Rack
  • Admin grupy komputery
    Podmień zasilacz i sprawdź ponownie.
  • Szafy Rack
  • Poziom 14  
    W jakim stanie jest bateria w laptopie?
    Wyłączanie się zasilacza może być spowodowane przekroczeniem dopuszczalnego obciążenia prądowego. Dzieje się tak, gdy kondensatory elektrolityczne na wyjściu zasilacza starzeją się. Choć laptop pobiera nadal tyle samo energii, to przez upływność kondensatorów obciążenie rośnie. Jeśli bateria twojego laptopa dodatkowo się ładuje ciągle to też zwiększa obciążenie. Jeśli masz dobrą baterię to sprawdź czy gra tylko na niej też spowoduje restart.
  • Poziom 2  
    Właściwie nie wiem co z baterią się stało. Jest tak jak laptop 3 letni, a od roku pokazuje mi " rozważ wymianę baterii". Ikonka w trialu pokazuje że laptop jest podłączony do prądu, a rysunek baterii jest pusty w środku, przekreślony.

jak odłączę zasilanie, to laptop pracuje na baterii ok 1,5 godz.

Zasilacz też 3 letni, nie był wymieniany, nie widziałam nigdy takiej potrzeby az właśnie do tego momentu, gdy laptop się wyłączył, włącznie z zasilaczem, jakby prąd do niego nie dochodził. Przełączyłam zasilacz do innego gniazdka, lampka się zapaliła od razu, potem z powrotem do tego samego gniazdka i było ok.
    Nie wiem, jakoś to nieprawdopodobne dla mnie, by była to wina zasilacza.

Rok temu w laptopie na matrycy zaczęły pojawiać się artefakty, aż matryca całkiem zgasła, ale dysk chodził. Był wymieniany chipset, pasta na procesorze, ogólne czyszczenie lapka.
    Tydzień temu sama już po tym wyłączeniu laptopa rozkręciłam i przeczyściłam wszystko w srodku. W środku nie wygląda nic podejrzanie.
    jeszcze jakoś z pare mies temu, dałam laptopa do serwisu, gdyż klawiatura w pewnym momencie mi zacinała się, trzeba było za każdym razem restartować system.
    Okazało sie, że w serwisie przez 2 tyg nie zauważyli tego problemu, tylko dokręcili mi śrubką odpinający sie dysk. Wtedy akurat parę razy wyskoczył nieb ekran, mówiący, że coś z dyskiem sie dzieje. Programy sprawdzające dysk, nie wykazywały żadnych błędnych sektorów.
    A teraz- klawiatura i tak się zatnie od czasu do czasu, plus wyłączanie się laptopa podczas gry. Nie wiem czy te CPU Freqwency jest ważne ? do czego ono jest ? czy może chodzic na te 2266 mhz ? Czy może cos się stac ?
    Nie widzi mi się kupowanie nowego, 3 letni laptop, płaciłam kupe kasy.

-------------------------------------------------
    tutaj błąd: o co chodzi ??

Nastąpił ponowny rozruch komputera po operacji wykrywania błędów.
    Wyniki tej operacji były następujące: 0x0000007e
    (0xffffffffc0000005, 0xfffff80002ea75e0, 0xfffff880035809c8,
    0xfffff88003580220). Zrzut zapisano w: C:\Windows\MEMORY.DMP.
    Identyfikator raportu: 081815-42915-01.