Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Manta nie chce się włączyć

joloochna 10 Wrz 2015 12:22 3264 15
  • #1 10 Wrz 2015 12:22
    joloochna
    Poziom 9  

Witam.
    Włączając mój tablet pojawia się taki komunikat : brak polecenia i przewrócony zielony ludek na brzuchu ma otwartą klapkę i czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. O co chodzi?

Dodano po 6 [minuty]:

Tak to wygląda

0 15
  • #2 10 Wrz 2015 12:26
    joloochna
    Poziom 9  

Model MID 705 lub 706

1
  • #3 10 Wrz 2015 12:27
    nutergsm
    Moderator - GSM

Wgraj nowe oprogramowanie.

1
  • #4 21 Wrz 2015 17:08
    joloochna
    Poziom 9  

Ok ale pierwszy link nie działa

Dodano po 11 [minuty]:

A dokładny model jaki mam to Tablet Manta Mid 714

0
  • #6 21 Wrz 2015 20:30
    joloochna
    Poziom 9  

Ten link niestety nieaktualny.

0
  • #8 23 Wrz 2015 21:44
    joloochna
    Poziom 9  

ten też nie działa :(

0
  • #9 23 Wrz 2015 22:16
    nutergsm
    Moderator - GSM

Mi pobiera bez problemu.

0
  • #10 24 Wrz 2015 22:01
    joloochna
    Poziom 9  

Udało się ściągnęłam mogę prosić o jakieś wskazówki co dalej?

0
  • #12 25 Wrz 2015 13:33
    joloochna
    Poziom 9  

To mam zrobić???

Instrukcja Aktualizacji:
    1. Naładować do pełna tablet, zarchiwizować wszelkie ważne dane (zostaną utracone podczas aktualizacji).
    2. Pobrać i rozpakować firmware odpowiednie dla danego modelu tabletu.
    3. Pobrać i rozpakować oprogramowanie do aktualizacji LiveSuit
    4. Uruchomić program na PC z Windows (nastąpi instalacja programu LiveSuit.
    5. Wyłączyć tablet
    6. Uruchomić program LiveSuit
    7. Podłączyć przewód USB do komputera
    8. W programie LiveSuit wskazać plik z obrazem firmware. Odpowiedni dla danego tabletu.
    9. Wcisnąć i trzymać wciśnięty przycisk VOL+
    9. Wcisnąć na około 3 sekundy przycisk POWER a następnie puścić POWER i 6 razy szybko nacisnąć POWER.
    10. Podłączyć drugi koniec przewodu USB do tabletu
    (alternatywna metoda wchodzenia w tryb aktualizacji: przytrzymać wciśnięty przycisk VOL+ (lub VOL-), podłączyć przewód USB do tabletu)
    11. Jeśli tablet wejdzie w tryb aktualizacji pojawi się monit o instalację sterownika (tylko za pierwszym razem), ekran tabletu będzie cały czas wygaszony. Jeśli tablet nie wejdzie w tryb aktualizacji, uruchomi się normalnie, należy poczekać aż tablet się uruchomi, wyłączyć tablet i powtórzyć procedurę z punktów 9-10 do skutku.
    12. Przy pierwszej aktualizacji system zainstaluje automatycznie sterowniki do tabletu, jeśli nie, należy wskazać sterowniki w katalogu UsbDriver programu LiveSuit
    13. Pojawi się okno z zapytaniem o formatowanie pamięci flash tabletu. Jeśli chcemy wybrać opcję z formatowaniem pamięci wybieramy TAK
    14. Jeśli chcemy wybrać opcję bez formatowania pamięci wybieramy NIE
    15. Jeśli wybraliśmy opcję z formatowaniem w kolejnym oknie wybieramy TAK.
    16. Następuje aktualizacja firmware w tablecie, w oknie programu LiveSuit widzimy pasek postępu. Po zakończeniu aktualizacji pojawia się komunikat , że aktualizacja przebiegła pomyślnie.
    17. Następuje automatyczny restart tabletu.
    18. Aby wprowadzone zostały poprawnie wszystkie ustawienia po uruchomieniu systemu należy przywrócić ustawienia fabryczne. Settings-->Backup & reset-->Factory data reset.

0
  • #13 25 Wrz 2015 14:22
    nutergsm
    Moderator - GSM

Przecież wyraźnie piszę co masz zrobić w poście do którego dostałeś link.
    UWAGA! Ponieważ MID714 podobnie jak MID706 nie ma mechanicznych przycisków VOL, aby wejść w tryb aktualizacji uruchamiamy RKBatchUpdate, wczytujemy obraz systemu, podłączamy wyłączony tablet do PC i szpilką wciskamy RESET (dziurka z tyłu obudowy). Tablet powinien przejść w tryb aktualizacji (zielony kwadrat).

0
  • #14 26 Wrz 2015 09:15
    joloochna
    Poziom 9  

Wyraźnie może dla Ciebie - gdybym wiedziała jak to zrobić nie pisałabym prośby o pomoc. Jestem zupełnym laikiem w tym temacie i PROSIŁAM i pomoc z wytłumaczeniem wejdź tu i tu pojawi się to i to kliknij tu i tu - cierpliwą a nie zaraz się unosisz. Dziękuję bardzo i przepraszam za kłopot.

0
  • #16 26 Wrz 2015 11:24
    nutergsm
    Moderator - GSM

Nie unoszę się. Wystarczyło przeczytać to co napisałem.

nutergsm napisał:
    Przecież wyraźnie piszę co masz zrobić w poście do którego dostałeś link.
    UWAGA! Ponieważ MID714 podobnie jak MID706 nie ma mechanicznych przycisków VOL, aby wejść w tryb aktualizacji uruchamiamy RKBatchUpdate, wczytujemy obraz systemu, podłączamy wyłączony tablet do PC i szpilką wciskamy RESET (dziurka z tyłu obudowy). Tablet powinien przejść w tryb aktualizacji (zielony kwadrat).

0