Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat B5 - Zamknięte drzwi tylne i osłona wlewu paliwa

10 Wrz 2015 13:24 3945 13
  • Poziom 15  
    Witam,
    Jakiś czas temu przestał mi działać pilot centralnego zamka w Passacie B5 Kombi 1997r. ale radziłem sobie otwierając drzwi kluczem. Kilka dni temu stało się coś dziwnego, mianowicie mogę otwierać tylko drzwi kierowcy, drzwi pasażera z przodu oraz klapę bagażnika. Obie pary drzwi tylnych oraz klapka wlewu paliwa są zablokowane, próby otwarcia klamką od środka nic nie dają. Próbowałem otworzyć za pomocą Output Test w VCDS ale nie ma tam takiej możliwości.

Czy możecie doradzić jak otworzyć tylne drzwi? Klapkę wlewu udało mi się otworzyć od strony bagażnika. Czy w grę wchodzi tylko ściąganie tapicerki drzwiowej przy zamkniętych drzwiach, co pewnie nie będzie łatwe...? Co mogło spowodować, że nagle z dnia na dzień tylne drzwi się nie otworzyły? Do tej pory nie było z nimi żadnego problemu.

Błędy z VCDS to:
    00930 - Locking Module for Central Locking; Rear Left (F222) : Implausible Signal
    00931 - Locking Module for Central Locking; Rear Right (F223): Implausible Signal
  • Poziom 43  
    misiek_89 napisał:
    Czy możecie doradzić jak otworzyć tylne drzwi?

Napraw szkody pod twoimi nogami.
  • Poziom 15  
    Rozumiem, że mam zajrzeć do modułu komfortu. Nigdy go nie widziałem na oczy, czy któremuś elementowi mam się przyjrzeć dokładniej?
  • Poziom 43  
    Wszystkiemu od wtyczek do słupka( rozetnij owiniętą szmatę i rozciągaj po kolei przewód po przewodzie).
  • Poziom 21  
    zgnilizna pod nogami kierowcy .trzeba wywalić fotel drivera podnieść dywan i przejrzeć wiązkę komfortu ,punkty łączenia zasilań (czerwono-niebieskie grube).poza tym istotne jest ,czy to wersja z tylnymi szybami w prądzie czy nie .jeśli nie to zamki tylne można zasilić z zewnątrz,jeśli tak to w tylnych drzwiach jest moduł sterowany busem
  • Poziom 43  
    robert klimowski napisał:
    trzeba wywalić fotel drivera

Nie musi potrzeba mu kija do podparcia dywanu.
  • Poziom 42  
    Czy auto ma szyberdach? Jeśli ma to sprawdzić wężyk od wody w słupku kierowcy. Oczywiście po naprawie a nie zamiast...
  • Poziom 15  
    Auto ma elektryczny szyberdach i elektryczne szyby z tyłu. Jutro wyciągnę moduł komfortu i zobaczę co sam jestem w stanie zrobić.

ps. mam też 2 Passata z B5FL trochę uboższą wersję, w razie czego moduły komfortu można podmieniać?
  • Poziom 38  
    To nie komfort tylko wiązka tak jak już masz wyżej napisane.
  • Poziom 11  
    Jak będzie woda w module to jest oczywiste że moduł do wymiany i sprawdzenie dlaczego znalazła się tam woda.
  • Poziom 38  
    mirrasszymon napisał:
    Jak będzie woda w module to jest oczywiste że moduł do wymiany

Następny co tylko wymieniał by części.
    Jak jest woda to nie znaczy że jest do wymiany, można go naprawić, jak oczywiście ktoś się na tym zna.
  • Poziom 15  
    Zajrzałem do modułu i wiązki, wiązka wygląda dobrze. Moduł w środku jest jak nowy, zero wilgoci. Niestety wiązki przewodów są tam tak rozbudowane, że to nie na moje zdolności.

Przypuszczam że wina może być przy wiązkach w drzwiach, tylko bardzo dziwne że 2 pary drzwi i klapka wlewu padły jednocześnie...?

Nie ma chyba innego wyjścia jak zgłoszenie się do jakiegoś speca. Powiem, że byłem z autem u 1 mechanika w moim mieście i od razu wyjechał mi z wymianą zamków po 500zł za zamek itp. więc zrezygnowałem... :|
  • Poziom 43  
    Rozpruj tylko izolację od modułu do słupca, i sprawdź czy nie są łączniki przewodów zgnite. To jest proste.
  • Poziom 38  
    Poprzeginaj trochę te łączenia instalacji a samo Ci się w rękach rozpadnie.