Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 29ln450b-zakłócenia na porcie VGA

Michu5555 10 Wrz 2015 18:11 609 3
  • #1 10 Wrz 2015 18:11
    Michu5555
    Poziom 7  

Witam.

Kupiłem sobie długi kabel VGA (5m), żeby podłączyć komputer stacjonarny do telewizora marki z tematu. Wcześniej testowałem krótszy kabel z pożyczonym laptopem, wszystko działało bez zarzutu.

Po podłączeniu 5-metrowego kabla, nie działa przycisk na pilocie "TV/PC". A jeśli przejdę na VGA z poziomu "ustawienia->złącze->RGB, obraz z komputera się pojawia, ale z zakłóceniami (poziome, migające białe pasy). Co ciekawe, podłączając ten sam 5-metrowy kabel do monitora przy stacjonarce, takich zakłóceń nie ma.

Dopiero po zakupie kabla dowiedziałem się, że długi kabel VGA może powodować zakłócenia.

Pytanie, czy można to jakoś rozwiązać, by pozbyć się zakłóceń? I dwa: czy praca tego telewizora w trybie ręcznym "RGB " z zakłóceniami, może coś w tym telewizorze zepsuć?

0 3
  • #2 10 Wrz 2015 21:31
    1 PAWEL
    Poziom 41  

Michu5555 napisał:
    Dopiero po zakupie kabla dowiedziałem się, że długi kabel VGA może powodować zakłócenia.

Sam używam kabla VGA 5m ( gruby ) i nie widać żadnych problemów, sprawdź czy kabel który kupiłeś na podłączone wszystkie piny.

0
  • #3 10 Wrz 2015 22:30
    Michu5555
    Poziom 7  

Podłączone wszystkie piny? Czyli, czy żadnego z nich nie brakuje? Jeśli tak, to są wszystkie.

0
  • #4 11 Wrz 2015 02:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Michu5555 napisał:
    Czyli, czy żadnego z nich nie brakuje? Jeśli tak, to są wszystkie.

Chodzi o to, czy piny z jednej strony są połączone z tymi samymi pinami z drugiej strony - pinów jest np. 20 to i 20 kabli - pinów 30 to i 30 kabli.

0