Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S4 mini - Konfiguracja sieci - Plus

mumiok 11 Sep 2015 09:27 1524 5
    mumiok
    Level 13  
    Wczoraj po praz pierwszy odpaliłem telefon (Android 4.4.4 - wyższej wersji S4 mini nie obsłuży), otrzymałem konfigurację z Plusa, zainstalowałem. Na koncie miałem 15 PLN, zakupiłem jednorazowy pakiet 500 MB neta (potwierdzenie pakietu otrzymałem SMS), transmisja danych komórkowych włączona, uruchomiłem ponownie telefon, na koncie 15 zeta, wchodzę w Sklep Play, pobieram jedną apkę i mi przerwało przy 14 MB. Ponowna próba i nic, przerywa połączone.

W ikonce na samej górze jest H+ lub 3G na zmianę (jak pobierało to strzałka w górę była biała, czasem szara - czy jeżeli jest biała to oznacza, że telefon pobiera a jak szara to przerywa połączenie). Ponownie uruchamiam telefon i na koncie -0,38 PLN.

Konto ważne do 28 września 2015, nie mogę odebrać ani połączenia, ani go odrzucić. Taryfa Plus na Kartę bez limitu.

W dodatku na przeglądarce Chrome w stronie startowej mam google ale za każdym razem ładuje się plus.pl (strona działa płynnie - rozumiem, że nie ma limitu i mogę ją przeglądać do woli) ale nawet jeżeli mam słynny lejek to takie google.pl powinno mi się załadować nawet po 5 min? W przeglądarce "fabrycznej" ikonka Internet mam to samo, nie mogę wpisać innego adresu bo jest przekierowanie na plus.pl.

Do Plusa nawet nie idę tej sytuacji wyjaśnić bo mi się nie opłaca.
    ksmalcuga
    Level 21  
    W takim razie jakiej pomocy oczekujesz od nas?
    mumiok
    Level 13  
    Nie idę do Plusa bo pisałem do nich na fb, forum i nic, tylko stara gadka, sprawdź pakiet, sprawdź stan konta, sprawdź taryfę, sprawdź czy masz włączona transmisję danych, pakiet internetowy ma kod itp. itd. zero konkretów
    sagem90
    Level 17  
    Czasem warto podejść do punktu i im pomarudzić :)
    Co innego jest spotkać się w realnym świecie niż tylko pomoc zdalna.
    dxxx

Level 24  
    Ja to odczytałem - zeżarło mi pieniądze z konta. Złóż reklamację na usługę w punkcie lub telefonicznie przez BOK (w weekend szkoda marnować czas - będziesz wisiał godzinę na linii).

Problem dotyczy sieci PLUS GSM.

Może masz jakąś usługę włączoną, która pobiera pieniądze. Jak to sprawdzić:

wyślij SMS o treści LISTA na numer 8888 (o ile masz pieniądze na koncie).

Jak ci przyjdzie odpowiedź, że coś tam masz to się odezwij na priv. Jak przyjdzie, że nic nie masz. To do operatora lub sprawdź biling o ile masz taką możliwość (nie mam plusa, więc się nie wypowiem).

P.S. mam taki telefon ale w innej sieci (wcześniej Heyah, teraz NjuMobile).
    Spartan33
    Level 18  
    Też miałem tę taryfę, ale zmieniłem na plusha. Podobna sytuacja jak u Ciebie w temacie, tyle, że ja miałem, aż - 270 zł! Kontakt do BOK i wyzerowali mi konto do 0 zł, a miałem 12 zł na koncie, Czekałem 2 tygodnie na rozstrzygnięcie problemu, na szczęście pozytywne.