Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

piec Buderus GB152-24T 150 kod błędu 4A i 7C

mike_buderus 11 Sep 2015 09:49 8838 4
IGE-XAO
    mike_buderus
    Level 2  
    Witam. Czy mogę prosić o pomoc ws. Buderus Logamax GB152-24T 150? Najpierw pojawił się błąd 4A (na wyświetlaczy była informacja o "zakłóceniach sieci" (?)) a po wyłączeniu pieca i włączeniu ponownie pojawił się błąd 7C. Co to za błędy? Czy tą usterkę można jakoś samemu usunąć (dotychczas miałem od czasu do czasu błąd H7 więc wystarczyło abym dolał wody :-). Z góry dziękuję za pomoc.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • IGE-XAO
  • Helpful post
    Magister_123
    Level 36  
    4A-Usterka blokująca trwale: Czujnik temperatury na zasilaniu lub czujnik temperatury na zasilaniu czujnika podwójnego zmierzył temperaturę na zasilaniu ponad 105 ˚C.
    7C-Usterka blokująca trwale:Podczas usterki blokującej trwale napięcie sieciowe było przerwane.

Do sprawdzenia pompa w kotle i filtry. Możliwa przerwa w obwodzie elektrycznym jak i uszkodzony czujnik.
  • IGE-XAO
    mike_buderus
    Level 2  
    dziękuję :-) Czy to możliwe, że ten sam błąd 4A mogła spowodować burza i wahania napięcia prądu? Taką odpowiedź dostałem z innego źródła z zaleceniem skasowania błędu przyciskiem "reset". Po tym piec się uruchomił, ale nie jestem pewien, czy to nie jest jedynie działanie doraźne (bez usunięcia konkretnej przyczyny).
  • Helpful post
    Magister_123
    Level 36  
    Mało prawdopodobne żeby błąd 4A spowodowała burza. Przyczyn tego błędu może być kilka. Wymieniłem je w poprzednim poście. Jeżeli kocioł funkcjonuje prawidłowo to musisz czekać do kolejnej usterki (o ile ta wystąpi ponownie).
    mike_buderus
    Level 2  
    dziękuję za wyjaśnienia! :-)