Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty niskonapięciowy przedwzmacniacz lampowy stereo "NODE"

20 Wrz 2015 15:09 10389 33
 • #31
  darekRD
  Poziom 14  
  Rzuuf napisał:
  to jest "lipa", to jest warte mniej, niż papier, na którym da się to napisać. Wartościowe będą wyniki pomiarów.


  Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą. Owszem pomiary mają znaczenie, ale nie one decydują o wrażeniach odsłuchowych. Piłeś kiedyś wodę destylowaną? Super czysta, ale w smaku - lipa właśnie! Poczytaj sobie jakieś pismo audiofilskie a będziesz się kulał ze śmiechu, jakie poematy piszą o właściwościach kabla zasilającego na przykład. Na allegro bez trudu znajdziesz wtyczkę zasilania (typowa jak do zasilaczy komputerowych) za blisko 1000 zł (tak, słownie: tysiąc nowych złotych po denominacji).
  Wracając do wrażeń, może znany Ci jest czar szumu starej płyty? Winyle mają się całkiem nieźle i chyba nawet wracają do łask.
 • #32
  Rzuuf
  Poziom 43  
  darekRD napisał:
  ... czar szumu starej płyty? Winyle mają się całkiem nieźle i chyba nawet wracają do łask.
  Taaaak, a również żywy koń ciągnący dorożkę z zakochana parą (nigdy więcej już dorożką nie pojadą ...) i ambitny szaleniec, pokonujący Atlantyk kajakiem (ale drogę powrotną - samolotem). Na tej podstawie nie będę twierdził, że "konie wracają do łask", lub kajak jest przyszłością komunikacji dalekomorskiej.
  Polecam bardzo wartościowy wykład:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3092953.html
  oraz mój wpis pod nim.
 • #33
  darekRD
  Poziom 14  
  Ten wykład potwierdza właśnie to o czym mówiłem: wzmacniacze (tu akurat lampowe) mogą brzmieć świetnie pomimo przeciętnych parametrów elektrycznych (tu DF). Nie twierdzę, że to reguła i nie warto budować czy kupować sprzętu o doskonałych parametrach, ale to nie gwarantuje subiektywnie "przyjemnego" brzmienia. Charakterystyka słuchu ludzkiego jest dość skomplikowana jeśli do tego dołożymy cechy elementów elektronicznych, to powstaje układ o paskudnie wielu zmiennych. Trzeba porządnie wyposażonego laboratorium odsłuchowego, żeby osiągnąć zamierzony efekt.
  Siedziałem w samochodzie z profesjonalnie zamontowanym systemem Bose - ależ to grało!
 • #34
  SnavKKy
  Poziom 3  
  A co by trzeba było zmieńić zeby użyć jednej lampy