Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prosty niskonapięciowy przedwzmacniacz lampowy stereo "NODE"

20 Wrz 2015 15:09 9885 33
  • #31 20 Wrz 2015 15:09
    darekRD
    Poziom 13  

Rzuuf napisał:
    to jest "lipa", to jest warte mniej, niż papier, na którym da się to napisać. Wartościowe będą wyniki pomiarów.

Pozwolę sobie nie zgodzić się z kolegą. Owszem pomiary mają znaczenie, ale nie one decydują o wrażeniach odsłuchowych. Piłeś kiedyś wodę destylowaną? Super czysta, ale w smaku - lipa właśnie! Poczytaj sobie jakieś pismo audiofilskie a będziesz się kulał ze śmiechu, jakie poematy piszą o właściwościach kabla zasilającego na przykład. Na allegro bez trudu znajdziesz wtyczkę zasilania (typowa jak do zasilaczy komputerowych) za blisko 1000 zł (tak, słownie: tysiąc nowych złotych po denominacji).
    Wracając do wrażeń, może znany Ci jest czar szumu starej płyty? Winyle mają się całkiem nieźle i chyba nawet wracają do łask.

Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #32 28 Wrz 2015 16:12
    Rzuuf
    Poziom 43  

darekRD napisał:
    ... czar szumu starej płyty? Winyle mają się całkiem nieźle i chyba nawet wracają do łask.
    Taaaak, a również żywy koń ciągnący dorożkę z zakochana parą (nigdy więcej już dorożką nie pojadą ...) i ambitny szaleniec, pokonujący Atlantyk kajakiem (ale drogę powrotną - samolotem). Na tej podstawie nie będę twierdził, że "konie wracają do łask", lub kajak jest przyszłością komunikacji dalekomorskiej.
    Polecam bardzo wartościowy wykład:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3092953&highlight=
    oraz mój wpis pod nim.

• #33 30 Wrz 2015 11:33
    darekRD
    Poziom 13  

Ten wykład potwierdza właśnie to o czym mówiłem: wzmacniacze (tu akurat lampowe) mogą brzmieć świetnie pomimo przeciętnych parametrów elektrycznych (tu DF). Nie twierdzę, że to reguła i nie warto budować czy kupować sprzętu o doskonałych parametrach, ale to nie gwarantuje subiektywnie "przyjemnego" brzmienia. Charakterystyka słuchu ludzkiego jest dość skomplikowana jeśli do tego dołożymy cechy elementów elektronicznych, to powstaje układ o paskudnie wielu zmiennych. Trzeba porządnie wyposażonego laboratorium odsłuchowego, żeby osiągnąć zamierzony efekt.
    Siedziałem w samochodzie z profesjonalnie zamontowanym systemem Bose - ależ to grało!

• #34 24 Lut 2019 22:26
    SnavKKy
    Poziom 3  

A co by trzeba było zmieńić zeby użyć jednej lampy