Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GTS450 nie widzi sterowników, jest obraz. Czy to jej koniec?

11 Wrz 2015 17:39 585 1
  • Uczeń
    Witam.
    Mam problem z kartą graficzną. Otóż, od paru dni co jakiś czas miałem zawieszenia obrazu po czym wyskakiwał komunikat ,,sterownik obrazu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność''. Częstotliwość tego zaczęła się zwiększać. Zaktualizowałem sterowniki, lecz nic to nie dało, powoli zacząłem podejrzewać ze grafa zaczyna się ,,wypalać''. Częstotliwość narastała, aż dnia wczorajszego miałem z 5 razy pod rząd w ciągu 1 minuty. Do tego gdy grałem zaczęło grę po prostu zamykać i pojawiał się komunikat ,,Video device removed or reset'' (tak jak na załączonym obrazku, dodatkowo to co w rogu wyświetlało się standardowo). Dodam że mam ograniczony internet (12gb miesięcznie) i aktualnie nie mogę pobrać najnowszych sterowników. Dziś wszystko to osiągnęło swe apogeum, mianowicie gdy przeglądałem sobie internety (mozilla firefox jeśli to ważne) znowu zaciął mi się obraz i mogłem poruszać tylko myszką, dodatkowo nie było to raczej zacięcie systemu bo muzyka której słuchałem normalnie leciała w tle, i co kilka sekund słyszałem dźwięk komunikatu windowsa (chyba nie muszę mówić jakie to zapewne był komunikat), jedyną opcją był restart komputera. Następnie miałem włączone tylko gg i nic się nie działo, ale gdy odpalilem FF obraz znów się zaciął i znowu wcisnąłem magiczny przycisk restartu. Tym razem przy starcie systemu pojawił się komunikat ,,diagnostyka i naprawa dysku'' po czym system uruchomił się bez problemu, lecz coś było nie tak. Otóż okazało się że ekran jest taki jak bez sterowników, czyli z mało nasyconymi barwami (zawsze sobie zwiększam cyfrową poświatę na max) i obniżoną rozdzielczością. Spróbowałem zainstalować sterowniki z najnowszej instalki jaką miałem na kompie, lecz po instalacji grafa ich nie widzi. Nie ma także opcji ,,otwórz panel sterowania Nvidia''. Więc tak, obraz jest, ale sterowniki nie działają, od tego czasu nie miałem żadnego komunikatu o nieodpowiadającym sterowniku obrazu... bo niby skąd. Karta miała trzech właścicieli, mojego wujka, który trochę ją podkręcał, lecz po jakimś czasie przywrócił do ustawień fabrycznych gdyż podkręcani tylko obniżało jej wydajność, następnie kolega wujka (tu nie wiem jakie były jej losy) i ja, mam ją kilka miesięcy, na początku także ją podkręciłem, lecz również zauważyłem zamiast wzrostu to spadek wydajności więc także przywróciłem ustawienia fabryczne i wywaliłem program od OC (używałem MSI Afterburner). Jakiś czas temu miałem pewien problem, tyle że wtedy wystarczyła ponowna instalacja systemu (a właściwie wybrałem uaktualnienie, czyli tak jakby na stary zainstalowałem nowy łatając dziury tak?) https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3071557.html#14905409 .
    Konfiguracja:
    RAM; 4gb DDR2
    System: Windows 10 PRO
    CPU: Intel Pentium E6300
    Płyta główna: ASUS P5 kpl-am se
    Zasilacz: XFX Core 550W
    Teraz najważniejsze pytanie, czy to już koniec tej karty graficznej?
    Pozdrawiam.
  • Uczeń
    Witam
    Rozwiązałem problem. Kupiłem nową kartę graficzną, gdy zdjąłem radiator ze starej ujrzałem to xD A jedynym problemem jaki sprawiała były szwankujące sterowniki xD
    GTS450 nie widzi sterowników, jest obraz. Czy to jej koniec?
    Pozdrawia GTS450 nie widzi sterowników, jest obraz. Czy to jej koniec?
    Pozdrawiam :)