Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw Golf Plus 1.4 75KM BCA - Usunięcie katalizatora wstępnego

Tygrys.fm 11 Wrz 2015 17:52 1575 18
  • #1 11 Wrz 2015 17:52
    Tygrys.fm
    Poziom 9  

Panowie proszę o pomoc a mianowicie chodzi mi o katalizator Golf 1.4 plus 2006 75 KM - Sonda Lambda ta druga została fachowo wyłączona w serwisie . Jest jedna ta pierwsza przed katalizatorem. Katalizatory w zasadzie można usunąć ale są dwa wstępny w kolektorze wydechowym i drugi pod spodem . Mogę usunąć oba i jeździć bez nie powinno być problemów ale - jeżeli usunę ten katalizator wstępny z kolektora a ten pod spodem wymienił bym na nowy to co w takiej sytuacji jaki będzie skład spalin czy zamontowany ten jeden katalizator pod spodem dał by rade i parametry mieściły by się w normach ? A co w przypadku jak zostawił bym np ten wstępny a ten drugi usunę . Sonda sondą wyłączona błąd się nie pojawi ale zastanawiam się co robić czy zostawić jednego kata może spaliny mieściły by się wtedy w normach ?

0 18
  • #2 11 Wrz 2015 18:13
    Stanisław Chwalisz
    Spec od samochodów

Tygrys usuniesz katalizatory i zaczną się problemy. Porozmawiaj z kimś mądrym w Twojej okolicy, nie chce mi się pisać bo wiem że to nie trafi na podatny grunt,
    a więc nie ma sensu.

-1
  • #3 11 Wrz 2015 18:33
    Tygrys.fm
    Poziom 9  

O jakich problemach mówisz ? . Właśnie po to piszę na forum żeby się coś dowiedzieć i żeby ktoś doradził czy usuwać czy nieusuwać. Ludzie mądrzy w mojej okolicy mają zdania podzielone . A mi chodzi o to co będzie gdy zostawię jeden katalizator tak jak pisałem wcześniej .... ?

0
  • #4 11 Wrz 2015 20:24
    zodiakmenda
    Poziom 21  

Jeśli usuniesz katalizator to druga sonda zacznie chodzić jak pierwsza :) nie ma to jakiegoś większego wpływu na samochód, kwestia ekologi to jest.

0
  • #5 11 Wrz 2015 21:29
    Tygrys.fm
    Poziom 9  

No właśnie kwestia ekologi i to wszystko . Ja drugą sonde mam wyłączoną więc błędów nie będzie , może troszkę głośniej . Zastanawiam cały czas nad jednym co będzie jak wstawię tylko jeden katalizator !! nowy dam pod samochód a ten pierwszy wstępny za kolektorem poprostu wytnę . Może miał ktoś podobną sytuacje czy jeden katalizator pod samochodem załatwi sprawę i wynik pomiaru spalin będzie mieścił się w normach ?

-1
  • #6 11 Wrz 2015 21:36
    szymitsu21
    Moderator Samochody

Tygrys.fm napisał:
    No właśnie kwestia ekologi i to wszystko .

Uważam, że jest to najważniejsze w tym wszystkim, właśnie ekologia.
    Więc ja osobiście nie popieram jakiegokolwiek wycinania czy neutralizowania katalizatorów.

1
  • #7 12 Wrz 2015 07:48
    Tygrys.fm
    Poziom 9  

Zgadzam się ekologia ważna sprawa tym bardziej że coraz więcej jest kontroli zadymienia spalin i przeglądu technicznego też samochód może nie przejść ale -
    tą drugą sonde odłączyłem właśnie dlatego że był stały błąd katalizatora ( wartości katalizatora poza progiem wydajności ) więc katalizatory bo są dwa pod spodem i ten w kolektorze są niesprawne więc teraz trzeba zrobić z nimi pożądek i pytanie co robic ? Myślałem żeby wyciąć ten w kolektorze a ten drugi kupić nowy i wtedy jak ze spalinami czy będą mieściły się w normach na jednym po co są dwa ?

0
  • #8 12 Wrz 2015 07:59
    przemek25l
    Poziom 29  

Mandat do 500zl. Mogą wystąpić problemy z niskimi obrotami.
    Katalizator jest odpowiedzialny za czystrze spaliny i ma być w samochodzie. Już nie długo stacje kontroli pojazdów przejdą pod ITD. Oni będą robić kontrolę na stacjach i samochodów które opuszą. Więc morał taki dzisiaj wytniesz a za rok lub dwa będziesz szukał katalizatorow

1
  • #9 12 Wrz 2015 08:37
    jokerro
    Poziom 33  

Zostawić,wywalisz/sam strzelisz sobie w kolana i nie sluchaj to co piszą glupoty po forach wielbicieli golfów ze nastapi przelom w twoim wozie czyli MOCY PRZYBYWAJ.
    Ja juz wiem jak wygladaja odczyty ze sony jak nie ma katalizatora.Tragedia.

0
  • #10 12 Wrz 2015 10:21
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Musisz mieć dwa katy, inaczej nie będziesz spełniał norm spalin.
    Nie radze kupować katalizatorów nowych w cenie 400zł bo i tak normy nie spełnisz.
    Jak zobaczysz ceny nowych w serwisie to zmienisz zdanie.
    Przy wywalonych katach auto chodzi normalnie - jedyne co to bardziej metaliczny dźwięk oraz spaliny bardziej gryzą w oczy.
    MOCY PRZYBYŁO - ale nie ma się co dziwić skoro pierwszy się rozleciał i zatkał drugi tak że silnik ledwo co jechał.

0
  • #11 12 Wrz 2015 14:09
    Tygrys.fm
    Poziom 9  

A jest taka opcja żeby przeczyścić te katalizatory , przedmuchać , zdemontować wydech i jakoś je poprostu przeczyścić żeby była pewność jaki jest ich stan . Chciałem mieć pewność że nie są całkiem zalepione że jest dobry wylot spalin i nie duszą silnika ??

0
  • #12 12 Wrz 2015 14:31
    zodiakmenda
    Poziom 21  

Wymujesz katalizator i patrzysz jak przez lupe na słońce jak prześwituje fachowo to jest czysty jak nie ma prześwitu to zatkany, czyszczenie chemiczne tylko pozostaje.

0
  • #13 12 Wrz 2015 16:14
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
  • #14 12 Wrz 2015 22:11
    Tygrys.fm
    Poziom 9  

Znalazłem firmę która zajmuje się profesjonalnie regenaracją filtrów DPF i katalizatorów . Jest to jakieś rozwiązanie niewiem jeszcze ile to będzie kosztowało ale piszą że ceny są dobre - a co by się stało jak bym jeździł z zapchanymi katalozatorami i jaki miało by to wpływ na silnik na pierścienie tłoki czy coś by się mogło uszkodzić. Thx

0
  • #15 13 Wrz 2015 00:25
    kakibara
    Poziom 27  

silnik stanie - nie odpali.

0
  • #16 13 Wrz 2015 09:07
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.

Po co Ty chcesz czyścić te katalizatory?
    Skoro katalizator nie spełnia swojej funkcji a silnik nie stracił na mocy to nic Ci nie da ich czyszczenie.
    Pomyśl trochę.

-1
  • #17 14 Wrz 2015 09:07
    Tygrys.fm
    Poziom 9  

Czy w skutek niesprawnych katalizatorów może wystąpić takie zjawisko jak przybywanie oleju w silniku ( benzyna do oleju ? ) na dodatek tego wszystkiego podniusł się stan oleju na miarce - płynu chłodniczego nie ubywa i jest czyściutki ?

0
  • #18 14 Wrz 2015 10:25
    1769758
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 14 Wrz 2015 10:48
    Tygrys.fm
    Poziom 9  

I tak zrobię poszukam katalizatorów i je zamontuję nie ma sensu kąbinować - Dzięki za porady temat zamykam Pozdrawiam Wszystkich

0
  Szukaj w 5mln produktów