Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant Atmo max plus-Hałas - hałas

11 Wrz 2015 17:59 720 3
  • Poziom 2  
    Kocioł jak w temacie 24 kW.
    Użytkowany 10 lat. Parę miesięcy temu po raz kolejny przeczyściłem wymiennik z zewnątrz szczotką, pędzlem. Od tego czasu pojawił się hałas (niby gotowanie wody,strzelanie, trzaski). Hałas powstaje tylko podczas podgrzewania zasobnika i tylko od temperatury ok 77-78 st.C Trwa kilka sekund i zanika gdzy temp. opadnie.
    Pomyślałem że może jest kamień wewnątrz wymiennika, który poruszylem czyszcząc wymiennik zewnątrz. Zdemontowałem więc wymiennik, moczyłem go w occie kilka godzin. Zalałem instalację nową wodą.
    Hałasu nie było trzy dni i znowu się pojawił.
    Chciałem obniżić temp. max ale się nie da. Wartości nie migają.
    D.50 - 97 st.C
    D.54 - 77 st.C
    D.71 - 82 lub 87 nie można inaczej.
    Da się w ogóle zmniejszyć temp. by nie dochodziła do 80 st. C ?
    Może wężownica w zasobniku zakamieniona i zmniejszył się przekrój?
    Nie wiem czy to ma znaczenie ale z pięc lat temu wymieniałem płytkę sterującą.
    Proszę o porady.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Kamień kotłowy, słyszysz gotującą się wodę . Najlepiej profesjonalne czyszczenie wewnątrz kotła. Niektórych rodzajów kamienia ocet nie ruszy.
    Jeżeli to jest przepływowy (2-funkcyjny) i ma wymiennik płytowy to tam też jest kamień.
  • Poziom 2  
    Tak podejrzewałem. A nie da się obniżyć tej temp.?
    Na razie rozwiązało by to sprawę. Dzięki.
  • Pomocny post
    Specjalista - systemy grzewcze
    Można zmienić moc, ale to wymaga mikromanometru i wiedzy. Nie ma regulacji temperatury zmieniło by to bardzo ilość produkowanej ciepłej wody. Pozostaje czyszczenie po 10 latach należy mu się :D