Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G570 - Laptop nie włącza się, brak startu wentylatora, dysku i napędu.

11 Wrz 2015 19:00 1734 6
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie,

mam problem z laptopem Lenovo G570.
    Tak jak w temacie, laptop nie włącza się, nie startuje wentylator, dysk ani napęd.
    Dzieje się to zarówno na zasilaniu bateryjnym jak i z zasilacza.
    Zasilacz został sprawdzony - jest sprawny, daje właściwe napięcie.
    Po odłączeniu pamięci RAM oraz dysku nic się nie zmienia.
    Dodam, że problem zaczął się od tego, że laptop uruchamiał się normalnie, system startował, natomiast po chwili następowało jego wyłączenie. Postanowiłem przeinstalować system, wszystko było w porzadku, to znaczy laptop działał bez zarzutu do momentu zainstalowania sterowników dedykowanej karty graficznej.
    Wtedy to laptop włączał się tylko raz na kilka prób, po czym przy startowaniu systemu znów się wyłączał. Podejrzewam więc, że może mieć to związek z kartą graficzną lub mostkiem północnym.
    Następnie przestał włączać się w ogóle, tak jak opisałem to powyżej.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w naprawieniu lub zidentyfikowaniu tej usterki, lub też naprowadzeniu co jeszcze mógłbym sprawdzić.

Pozdrawiam,
    Przemek.
  • Spec od komputerów
    Przetwornica 3V/5V pracuje po podłączeniu zasilacza? Reset CMOS wykonałeś?
  • Spec od komputerów
    Podaj oznaczenie płyty.
  • Poziom 7  
    Oznaczenie płyty głównej to: LA-6753P PIWG2.
    Przetwornica 3V/5V działa w porządku.
    Nie robiłem jeszcze resetu CMOS.
    Odnośnie układu chłodzącego, był on nie tak dawno kompleksowo czyszczony oraz wymienione zostały pasty.
  • Spec od komputerów
    Reset CMOS był robiony?
  • Poziom 7  
    Niestety nie jestem w stanie wykonać resetu CMOS, ponieważ bateria jest na stałe wlutowana w płytę główną, a nie mogę znaleźć żadnych zworek pozwalających dokonać resetu.
    Wykonałem natomiast reset poprzez usunięcie mocy z komputera, przytrzymując przycisk zasilania przez 10 sekund przy wyjętej baterii i odłączonym zasilaczu.
    Nie dało to jednak żadnych efektów.
  • Spec od komputerów
    przemek_2709 napisał:

Wykonałem natomiast reset poprzez usunięcie mocy z komputera, przytrzymując przycisk zasilania przez 10 sekund przy wyjętej baterii i odłączonym zasilaczu.
    Nie dało to jednak żadnych efektów.

To nie jest reset.
    Nie jesteś w stanie wylutować bateryjki, pomierzyć, zdiagnozować=serwis.