Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Normstahl perfekt 900 ( abon ) dziwne zachowanie oświetlenia

Marcin1989 11 Wrz 2015 20:05 633 0
  • #1 11 Wrz 2015 20:05
    Marcin1989
    Poziom 17  

Witam

Zauważyłem wczoraj dziwne zachowanie oświetlenia. Napęd przerobiony do bramy przesuwnej sterownik to elektronik 2500, pod wyjścia od żarówki podpięty zasilacz 230v na 12v. Dalej pod wyjście 12v podpięta przerobiona lampa led z halogenu. Razem z lampą podpięte jeszcze oświetlenie ostrzegawcze zrobione z 2 pasków led. Oświetlenie ostrzegawcze jest podpięte najpierw przez układ wyłączający je po 30 sekundach na timerze ne555 własnej roboty z przekaźnikiem, a dalej na drugim ne555 z przekaźnikiem powodującym miganie. Zaobserwowałem dziwne zachowanie dzisiaj nad ranem, obudziło mnie oświetlenie, które samo z siebie się zapaliło, więc wyłączyłem napęd. Teraz robiłem ostatnie przeróbki i znowu po normalnym trybie otwarcia i zamknięcia , światło zgasło po ustawionym czasie ok 2 min. Następnie przyszedłem do domu i widzę, że znowu się zapaliło. Nie widzę żadnego błędu, bo nie miga, a się świeci i nie bardzo chce zgasnąć. Z tego co patrzyłem na schemacie to tylko przekaźnik jest do oświetlenia i steruje nim któryś układ scalony. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Po wyłączeniu napędu i ponownym włączeniu światło nie zapala się. Jednak w nocy nikt nie otwierał bramy ani nie zamykał a światło się świeciło. Jutro odepnę światło awaryjne, żeby wykluczyć jakiś problem z ne555, ale nie sądzę, żeby to było problemem bo przecież przekaźnik załącza zasilacz.

Edit: Dzisiaj zrobiłem reset i teraz nie chce mi zapamiętać miękkiego zamknięcia i otwarcia, regulowałem potencjometrem i nic. Siłę otwarcia i zamknięcia mam ustawioną na minimum. Poprawiłem luty scalaków łącznie z procesorem, wymieniłem kondensatory 25v/47uF i 50v/470uF poprawiłem jeszcze gdzie nie gdzie luty, ale efektu brak. Jedynie lampa się nie włącza sama z siebie, przynajmniej na razie. Reset robiłem kilku krotnie i otwierałem bramę/ zamykałem bez postoju w między czasie. Co dziwne zauważyłem w którymś z przekaźników odpowiadających za zmianę polaryzacji silnika, że coś w nich chyba lata. Przekaźniki siemens V23076A1022C133.

Edit2: Dzisiaj po kolejnym resecie udało mi się ustawić w końcu miękki start stop, ale zaczęło dopiero działać jak bramę otworzyłem kawałek, zatrzymałem i zamknęła się już normalnie. Światło na razie też się nie zapala, będę obserwował dalej.

Temat do wywalenia, nic się nie zapala już wszystko jak widać gra.

0 0
  • Deimic Smart Home