Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EC155 Delonghi - przerobienie z 110V na 230V

tojaert 11 Wrz 2015 21:17 999 5
  • #1 11 Wrz 2015 21:17
    tojaert
    Poziom 11  

Witam,

postanowiłem przerobić sobie express do kawy Delonghi EC155 - przywieziony z USA (EC155 132104079 Delonghi).
    Zastanawiam się:
    - do wymiany pompa "ULKA" na prąd 230V - koszt 60 zł - to z pewnością
    - czy należy wymienić grzałkę w bojlerze? Koszt ok 40zł
    - czy jest jeszcze jakiś element, wymagający wymiany?

Po rozkręceniu urządzenia i wyjęciu pompy ULKA, przeanalizowaniu połączeń elektrycznych zauważam, że bezpośrednio do kabla z sieci jest podpięta właśnie Ulka. Czy jeszcze coś pominąłem? Proszę o podpowiedź osoby, które już robiły coś podobnego.

Dzięki, pozdrawiam.

0 5
  • #2 11 Wrz 2015 22:46
    nioop

Specjalista AGD

Witam..

ULKA - Owszem,
    Grzałka - Jak najbardziej też do wymiany..
    Cała reszta może zostać.. O ile konstrukcyjnie poza napięciem nie różni się od wersji europejskiej.. Bo szczerze mówiąc nie spotkałem się nigdy z wersją USA.

Proszę się jedynie przyjrzeć diodom przy przełączniku głownym.. W wersji EU są tam zastosowane rezystorki do zmniejszenia napięcia.. Jeżeli tak samo jest w Twojej wersji to można śmiało się podjąć przeróbki..

0
  • #3 12 Wrz 2015 18:37
    tojaert
    Poziom 11  

Dzięki Niooop,

czy możesz spojrzeć na załączone poniżej zdjęcie - czy masz na myśli zaznaczony przewód z wlutowanymi rezystorami?
    EC155 Delonghi - przerobienie z 110V na 230V

0
  • #4 14 Wrz 2015 19:39
    nioop

Specjalista AGD

Nie, nie..
    Zdjęcie znacznie mi ułatwiło, wymień grzałkę i pompę (albo nawet samą cewkę pompy) i będzie okey ;)
    Z tym, że nie wiem czy ekspres był długo użytkowany, ale ja również zamówił bym uszczelkę między połówkami boilera, by się podczas demontażu grzałki nie okazało, że konieczna jest jej wymiana..

0
  • #5 14 Wrz 2015 22:27
    tojaert
    Poziom 11  

dzięki Nioop,
    express nigdy nie używaliśmy, stał sobie I czekał na lepsze czasy :)
    Części zamówiłem z piątek, powinny dotrzeć do mnie lada dzień. Dam znać jak działa.

0
  • #6 19 Mar 2016 11:44
    tojaert
    Poziom 11  

czołem,

minęło trochę czasu odkąd napisałem ostatni post :). Mówią, że czas to pieniądz...

części wymienione: cewka ulki i grzałka. Uszczelki, pasty silikonowe na termostacie i inne "dodatki" pozostały bez zmian.
    Express działa wyśmienicie (właśnie piję kawę :) z niego ).
    Polecam taka wymianę każdemu, komu chce się kilka śrubek poodkręcać.

pozdrawiam, temat jako rozwiązany - zamykam

0
  Szukaj w 5mln produktów