Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C-328 - Gdzie podłączyć kable rozruchowe.

11 Wrz 2015 22:07 1302 11
  • Poziom 11  
    Witam.Akumulatory w mojej 28 są padnięte do zera, dlatego tez już od ponad 3 lat odpalamy go na kable albo na pych.Nie ma z tym żadnego problemu.Lecz mój tata wyjechał za granice.Zostało małe gospodarstwo na mojej głowie.Dlatego też mam do was pytanie.Gdzie podpiąć kable rozruchowe przy c-328?Z tego co widziałem to bodajże "-" idzie do takiej śrubki przy prądnicy a "-" do takiej rury która odpowiada za skręcanie, ale nie jestem pewien, proszę o odp.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Zależy w co jest wyposażony ciągnik. Jeżeli prądnica to plus na masę ( coś metalowego np jakaś śruba ) a minus do śruby z nakrętką przy bendiks przy rozruszniku jeżeli jest założony alternator to bieguny na odwrót. Jeżeli jest założony stary akumulator to polecam tam się podpiąć, będzie pewność że wszystko jest w porządku. Jeżeli jednak się przy rozruszniku będziesz wpinał i nie korzystasz z przycisku startu to do śruby zasilającej trzeba jeszcze zewrzeć złączę konwektorowe aby odpalić ciągnik.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 11  
    A żeby odpalić go na pych to dać bieg szósty, gaz na full i jak jest rozpędzony to lekko puścić sprzęgło?
  • Poziom 11  
    bartek 8118 napisał:
    Zależy w co jest wyposażony ciągnik. Jeżeli prądnica to plus na masę ( coś metalowego np jakaś śruba ) a minus do śruby z nakrętką przy bendiks przy rozruszniku jeżeli jest założony alternator to bieguny na odwrót. Jeżeli jest założony stary akumulator to polecam tam się podpiąć, będzie pewność że wszystko jest w porządku. Jeżeli jednak się przy rozruszniku będziesz wpinał i nie korzystasz z przycisku startu to do śruby zasilającej trzeba jeszcze zewrzeć złączę konwektorowe aby odpalić ciągnik.

Jest prądnica.I mi sie wydaje że zawsze "+" podpinaliśmy do takiej rurki która odpowiada za skręt.A "-" do takie śrubki od prądnicy.Jesteś pewny że "-" ma być podpięty do tej śrubki obok bendiksu?
  • Poziom 17  
    http://artmoto.com.pl/zdjecia/ROZRUSZNIK_2.jpg
    Minus do tej śrubki na górze, a żeby odpalić jeżeli nie działa z przycisku to zewrzeć to złącze konektorowe również do tego. Pamiętaj aby ciągnik był na luzie, gaz do oporu i daniu dawki.
  • Poziom 30  
    Panowie! Nie mieszajcie pojęć! Bendixem zwykło się popularnie nazywać zębatkę w rozruszniku choć to też nieprawidłowe bo Bendix to firma (chyba kiedyś francuska) ale nazwa działa na tej samej zasadzie co "adidasy" firmy Nike :) Taki skrót bo kto by pisał czy mówił "zespół sprzęgający".
    To ze śrubami do podłączania prądu to włącznik elektromagnetyczny popularnie zwany elektromagnesem .
    To co można podłączyć i rozłączyć to KONEKTOR a nie konwektor bo to wymiennik ciepła przez ruch materii.
    To tyle czepialstwa :)
  • Poziom 11  
    jak sie dawke daje?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Sprecyzuj pytanie o tą "dawkę" ? A prostownik, kable rozruchowe najpewniej pod akumulator podłącz (- masz na korpusie ciągnika, przyjżyj się ,że masz jeden zacisk aku podłączony do korpusu, a + masz podłączony do rozrusznika, poprzez włącznik rozrusznika).
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Dawka, klikaczka jest pewno jeszcze kilka nazw na to. Po prawej stronie ciągnika w pompie wtryskowej jest poziomo, równolegle do ciągnika pokrętło odpowiadające za zwiększenie dawki paliwa w czasie rozruchy silnika.
    http://www.emaniek.pl/images/allegro_foto/pom...8-sekcje-mielec-Pompa%20wtryskowa%20C-328.jpg
    Ten cylinderek zakończony gwintowanym prętem i nakrętką. Należy dać gaz na ful i przekręcić do siebie, gdy stoimy przodem do pompy wtryskowej. Łatwiej jest uruchomić wtedy ciągnik. Wstępuje to w pompach wtryskowych w C325, C328. W C330 już tego nie ma.
  • Poziom 11  
    jasiek1122 napisał:
    Sprecyzuj pytanie o tą "dawkę" ? A prostownik, kable rozruchowe najpewniej pod akumulator podłącz (- masz na korpusie ciągnika, przyjżyj się ,że masz jeden zacisk aku podłączony do korpusu, a + masz podłączony do rozrusznika, poprzez włącznik rozrusznika).
    Pozdrawiam.

Ok już wiem jak dawać tą dawke.Nie mam możliwość podpięcia kabli pod akumulatory gdyż ursus stoi głęboko w garażu.Autem się podjeżdza pod garaż i w ten sposób zawsze odpalamy.
    No to w końcu jak mam podłączyć te kable?"+" do rozrusznika czy "-" do rozrusznika?
  • Poziom 17  
    Jeżeli jest oryginalna prądnica to minus na rozrusznik, plus na masę.
  • Poziom 11  
    Ok, dzięki za pomoc.Jutro ruszam.