Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bass prostownik z rozruchem 75 - dziwne zachowanie prostownika

11 Wrz 2015 22:18 1350 3
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam taki model
    http://www.basspolska.com/prostownik-z-rozruchem-6v-12v.html
    Jak podłączam klemy i nie włączam prostownika to poziom naładowania (diody) wynosi 50%.
    Włączam ładowanie na 2 bądź 6 A i diody od razu pokazują100% naładowania.
    Przed operacja zmierzyłem napięcie miernikiem 12,6V czyli teoretycznie aku naładowany.
    Po włączeniu prostownika amperomierz (na prostowniku) jest niemal na zero. (na pewno nie pokazuje ani 2 ani 6).
    Zmierzyłem również napięcie ładowania i wyniosło 15,8V.

Kilka pytań:

1)Czy amperomierz pokazujący niemal zero oznacza ze aku się nie ładuje? (prostownik teoretycznie ma jakas ochrone przed przeladowaniem)

2)15,8 V to chyba trochę za dużo jak na napięcie ładowania?

3)Po kilku minutach takiego ładowania po odłączeniu prostownika miernik pokazuje ok 13V po pol godziny spadło do tych 12,7 .to sugeruje ze jednak coś się działo mimo ze amperomierz niemal na zero

4)Czy diody pokazujące naładowanie aku pokazują faktyczny stan tylko podczas ładowania?

5)Czy ten prostownik w ogóle wygląda wam na sprawny?
  • Poziom 35  
    Witam
    Podaj jeszcze jaki to akumulator (jaka pojemność) i ile ma lat.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    61ah 540A. wiek raczej nieistotny bo auto garażowany. i nigdy nie bylo i nie ma problemu z odpaleniem
  • Poziom 35  
    Witam
    globi.wan napisał:
    1)Czy amperomierz pokazujący niemal zero oznacza ze aku się nie ładuje?

Ten amperomierz może być niedokładny i nie pokazuje małego prądu ładowania.
    globi.wan napisał:
    2)15,8 V to chyba trochę za dużo jak na napięcie ładowania?

Jeśli pomiar robiony sprawnym miernikiem, to faktycznie napięcie na akumulatorze jest za duże.
    globi.wan napisał:
    wiek raczej nieistotny bo auto garażowany. i nigdy nie bylo i nie ma problemu z odpaleniem

Czy myślisz, że wiek akumulatora nie jest ważny? Jak akumulator "jest stary", to może być zasiarczony i takie właśnie będą efekty przy ładowaniu.
    Ale nie znam stanu, ani wieku akumulatora, więc trudno coś więcej powiedzieć.
    Pozdrawiam