Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CHRYSLER Voyager '05 2,5CRD - WEBASTO podłączenie klimatronika i wentylatora kab

12 Wrz 2015 01:33 1683 1
  • Poziom 11  
    Witam.
    Czy orientuje się ktoś na który pin podać napięcie w panelu klimatronika 2-wu strefowego w Grand Voyager 2005 2,5CRD aby przy wyciągniętym kluczyku ze stacyjki włączył się sam panel klimatronika, wentylator nawiewu kabiny i (jeśli jest w małym obiegu nagrzewnicy ogrzewania kabiny) elektrozawór dając obieg wody?

Przerobiłem webasto na zdalnie właczanie z pilota ale mam problem z uruchomieniem tych funkcji aby poza samym podgrzaniem silnika na postoju ogrzało mi to także wnętrze pojazdu załączając wentylator kabiny.

I jeszcze jedno: gdzieś kiedyś chyba mi się obiło o uszy, że można ustawić klimatronik domyślnie w Chryslerach przy jego włączeniu na obieg wewętrzny (alergicy) ale nie potrafię tego znaleźć (przydatna funkcja przy chęci zagrzania autka webastem przed wejściem do samochodu w celu szybszego ogrzania się wnętrza)?

Mam niby jakiś schemat podłączenia webasta ale w niemieckim języku ze zdjęciami ale nie za bardzo potrafię to przetłumaczyć. Podaję go w załączniku.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    Wszystko masz na schemacie. Webasto po włączeniu pilotem lub ręcznie zaczyna pracować, po ogrzaniu się borygo ( kilka minut w zależności od temperatury na zewnątrz) włącza przekaźnik K3, napięcie 12V ze styku "30" wędruje na górny styk wentylatora nawiewu. W tym momencie nawiewu jeszcze nie będzie. Panel AC powinien dostać zasilanie - normalnie kluczyk to załatwia, a tym razem wystarczy podać zasilanie na pin 5 modułu KB wtyczki/ złącza C2 . Moduł ten reguluje siłę nadmuchu 0-1-2-3-4 stopień. Przecinasz ten przewód zasilający 5 pin, wstawiasz tam diodę 1N4007, a drugą też 1N4007 zgodnie z rysunkiem zasilasz ze styku "30" przekaźnika K3. Ta separacja przez diody jest konieczna, aby zasilanie przy włączonym webasto nie poszło do innych elementów klimatyzacji ( w nissanie P11 zasilanie modułu sprężarki jest spod wspólnego bezpiecznika). Zamontowanie tych dwóch diod sprawi, że w momencie włączenia przekaźnika K3 wystartuje wentylator nawiewu, ustawiony przed wyłączeniem kluczyka na 2 stopień prędkości, nawiew ma być ustawiony na szybę - ja wolę ustawiać u siebie w nissanie na wnętrze kabiny, gdyż szybciej ona się nagrzewa.