Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka auto alarmu - napięcie stałe czy tylko chwilowy impuls

12 Wrz 2015 11:11 726 3
 • Poziom 6  
  Witam, czy centralki takie z allegro do auto alarmu po naciśnięciu pilota podawają napięcie stałe czy tylko chwilowy impuls ?
 • Poziom 10  
  Tak naprawdę, zależy to od rozwiązania i producenta. Napisz proszę dokładniej o jaka chodzi centralkę i czego oczekujesz?
 • Poziom 6  
  Prosta centralka do auto alarmu, na allegro za ok 50-60 zł z pilotem 4 przyciskowym. Potrzebuje , zeby po naciśnieciu na dowolny przycisk wychodziło napięcie z centralki 12V ciągłe . Kombinuje nad sterowaniem zawieszenia Air ride w samochodzie z własnie takiej centralki, tylko nie wiem jak ona działa i czy ew. da się to jakoś przerobić.

  https://www.youtube.com/watch?v=sOZC0elJRi8&feature=player_embedded#!

  Chodzi o coś takiego, zwykła centralka bez przeróbek ogarnie takie coś ?
 • Poziom 10  
  Takie centralki dadzą ci tylko impuls elektryczny. Ale możesz prosto zrobić, aby po daniu odpowiedniego impulsu załączało się zasilanie. Kolejne naciśniecie odłączy itd.

  W sumie mógłbyś zastosować rozwiązanie od bram automatycznych, gdzie układ działa bezprzewodowo za pomocą jednokanałowego nadajnika i odbiornika działającego na częstotliwości radiowej 430MHz. Jest to najprostsza i najtańsza centralka pochodząca od auto alarmu. Można zastosować wyłącznik radiowy WRD firmy DANTOM S.C. Działanie układu jest następujące: Przy każdorazowym naciśnięciu przycisku w pilocie na zacisku 7 pojawia się ujemny impuls o wartości 12Vpp. Na tranzystorze BC178 zrealizowany jest układ kształtowania czasu i zbocza impulsu potrzebnego do sterowania sekwencyjnego układu scalonego SAS 580. Ten układ scalony był wykorzystywany do przełączania kanałów w odbiornikach telewizyjnych np. NEPTUN (w szufladce). Po załączeniu zasilania na wyjściu 3 układu scalonego pojawi się niski stan i świeci dioda oznaczona symbolem S(stop). Brama pozostaje zamknięta. Naciśnięcie przycisku w pilocie spowoduje pojawienie się niskiego stanu na wyjściu 5 układu scalonego, a co za tym idzie zapali się dioda O(otwieranie) i zostanie wysterowany tranzystor T2 powodując załączenie przekaźnika SO(stycznik otwierania). Brama będzie się otwierała aż ją wyłączy WKO(wyłącznik krańcowy otwierania). Jeżeli chcemy bramę wcześniej zatrzymać przyciskamy przycisk w nadajniku, wtedy pojawi się stan niski na wyjściu 7, zapali się następna dioda oznaczona S(stop) i brama się zatrzyma w dowolnym miejscu w którym chcemy. Następne naciśnięcie przycisku w nadajniku spowoduje pojawienie się niskiego stanu na wyjściu 9, zapalenie diody oznaczonej Z(zamykanie), wysterowanie T3 i załączenie SZ(stycznik zamykania). Brama zamyka się aż do momentu zadziałania WKZ(wyłącznik krańcowy zamykania), czyli do zamknięcia, lub gdy naciśniemy przycisk w pilocie zatrzymamy ją wcześniej. Znowu stan niski pojawi się na wyjściu 3 i zapali się dioda oznaczona S(stop). Koło się zamknęło . Tak więc jednym przyciskiem na pilocie otwieramy, zamykamy i zatrzymujemy bramę w dowolnym miejscu. Przekaźnik czasowy PC ustawiony na zwłokę czasową 24s służy do wyłączenia układu, gdyby z jakiegoś powodu brama nie zamknęła się w czasie przekraczającym nastawiony czas. Układ posiada zabezpieczenie nadmiarowo-prądowe silnika J>. Można do tego układu zastosować dodatkowe zabezpieczenie jakim była by np. bariera optoelektroniczna.
  Przeróbka auto alarmu - napięcie stałe czy tylko chwilowy impuls