Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Fabia 1.9 TDI (101 km) 2001r. silnik nie chce odpalić

12 Sep 2015 12:18 1128 6
  • Level 2  
    Witam,
    Problem dotyczy Skody Fabii 1.9 TDI z 2001 r., a mianowicie silnik nie chce zaskoczyć przy odpalaniu po dłuższym postoju. Początkowo pomagało wciśnięcie gazu parę razy przed odpaleniem ale teraz konieczne jest odpalanie za pomocą Plaka. Nie wiem czy ma to jakiś związek ale dodatkowo świecą się kontrolki ABS-u, ASR oraz wspomagania kierownicy przy czym wspomaganie czasem działa, a czasami nie. Problem pojawił się po dłuższej podróży. Dziękuję i czekam na pomocne porady.
  • Level 18  
    Proponuję VAGa podłączyć, czemu palą się kontrolki...
  • Level 2  
    Dziękuję za szybką odpowiedź, prowadzę właśnie poszukiwania jeśli chodzi o komputer. Kontrolki w tym przypadku to najmniejszy problem bo z tym da się w miarę jeździć. Orientujesz się może co może być przyczyną tego, że auto na zimno nie chce zaskoczyć, a po odpaleniu za pomocą sprayu do póki nie zostawię na dłuższy czas samochód odpala jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki :)
  • Level 18  
    Układ paliwowy. Pompa wysokiego/niskiego cisnienia, filtr paliwa, albo powietrze w układzie. To obstawiam. Bo plak jest tłusty i przez chwilę jest powiedzmy "paliwem obcym" i dlatego tylko odpala... ;)
  • Level 2  
    Myślałem właśnie nad tym, że to może być powietrze w układzie bo auto trochę stało przed tym jak kupiłem. Jeśli w końcu to rozgryze to napiszę :) dzięki za pomoc :)
  • Moderator of Cars
    Szukaj w głowicy, przy uszczelniaczach pompowtrysków. Sprawdź też czy działa, oraz jakie ciśnienie wytwarza pompa w zbiorniku paliwa.

Filtr paliwa kiedy zmieniałeś?
  • Level 2  
    Jeśli chodzi o jakiekolwiek wymiany to niewiele mogę powiedzieć bo niedawno ten samochód kupiłem z przebiegiem 263 tys. i po miesiącu użytkowania zaczęło się to dziać.