Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BESTER 1500N - Wyłacza bezpieczniki C20

12 Wrz 2015 14:39 1449 9
  • Poziom 33  
    Mam taki problem ze spawarką że nie idzie spawać w firmie, główne zabezpieczenie to C25 a w skrzynce rozdzielczej C20 o ile kiedyś było inaczej główne C40 a w skrzynce C32 to nie było problemów spawała. Ale po zmianie parametrów ciągle na 4 wyłącza C20 a zdarzyło się i nawet że i C25 główne, jest dzień kiedy idzie spawać ale są dni kiedy nie idzie i to praktycznie ciagle takie dni sa. Myślałem że to z winy spawarki coś uszkodzone bo ma już 15lat spawania i to sporo ale nie daje mi myśl jedna że jak brat bierze ją do domu prywatnie a tam ma słabe warunki główne C20 a w domu C16 i nie ma problemów żadnych i po prostu zgłupiałem dlaczego w domu spawa bez problemu na 4 i C16 a w firmie nie da rady na C20 oczywiście na bazie wszystko inne powyłączane.
  • TermopastyTermopasty
  • Moderator Elektrotechnika
    A jakimi elektrodami spawali w firmie a jakimi w domu , bo zapewne tu jest problem.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 33  
    To jest mig mag drut zawsze ten sam 0,6mm
  • Moderator Elektrotechnika
    Podczas spawania sprawdzić napięcie na zasilaniu do spawarki .
  • Poziom 33  
    Sprawdzałem niby stabilne około 230V.
  • Poziom 33  
    Po zmianie były wymieniane na nowe ale mimo tego też pomyślałem o tym że może wadliwe i zmieniłem drugi raz i inna firmę i nic nie dało.
  • Poziom 43  
    Jarzabek666 napisał:
    Sprawdzałem niby stabilne około 230V.

Jakoś w to nie wierzę że podczas spawania nie spada ze 20V.

Po drugie to migomat 1 fazowy i zaprojektowany na bezpieczniki 25A.
    Sprawdź też czy nie ma zwarcia w łusce.

Sprawdź czy na niższych zakresach spawa.
  • Poziom 33  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Jakoś w to nie wierzę że podczas spawania nie spada ze 20V.

Sprawdzane przed jak i za stycznikiem (bo był wymieniany trochę wcześniej) spadek max 5V ale miernik zwykły sonel, nie ma sporych spadków (wiem że elektrownia z tym walczyła bo ludzie narzekali na spadki a w okolicy sporo firm a do trafostacji mam 25m) instalacja w firmie była nowa 6 lat temu jak i energetyka swoje linie też nowe dawali.

Sprawdź też czy nie ma zwarcia w łusce.

100% sprawna jak i cały przewód. Ale to nawet wyłącza bezpiecznik nie spawając wystarczy w powietrzu parę razy włączyć w rączce .

Sprawdź czy na niższych zakresach spawa.

Na 1,2 nie wyłącza bezpieczników ale na tym nie idzie spawać bo za słaby prąd (chyba ze blaszki spawać) na 3 też słaby prąd na konstrukcje stalowe rury,kątowniki itd. ale dużo mniej wyłącza bezpiecznik.

Po drugie to migomat 1 fazowy i zaprojektowany na bezpieczniki 25A

Nota katalogowa:
    6.1 Przyłączanie do sieci zasilającej
    􀂉 Przyłączanie półautomatu do zasilającej sieci energetycznej oraz włączanie do systemu ochrony przeciwporażeniowej powinno być zgodne z normą arkuszową PN-E – 05009 pt. „Instalacja elektryczna w obiektach budowlanych”.
    􀂉 MiniMagster 1500 TURBO i MidiMagster 1600 TURBO przystosowane są do współpracy z jednofazową 3-przewodową siecią 230 V, 50 Hz z zabezpieczeniem zwłocznym bezpiecznikiem o prądzie 16 A dla MniMagster 1500 TURBO i 25 A dla MidiMagster 1600 TURBO.

O jedynie co mi się przypomniało mogę dodać to na przedłużaczu 50m nie wyłącza bezpiecznika na 4 ale jest spory spadek i słabo spawa.