Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Megger
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Bosch pie611f - Nie działa prawa strona błąd e1 - podlaczenie

m00n 12 Wrz 2015 16:07 2895 7
  • #1 12 Wrz 2015 16:07
    m00n
    Poziom 9  

Witam
    Mam problem z płyta indukcyjna Bosch pie611f17e. Nie działa prawa strona płyty. Na wyświetlaczu pojawia się błąd e1. W mieszkaniu posiadam instalacje trójfazowa. Tzw. Siłę.
    W instrukcji są trzy sposoby podłączenia. 1 fazowy - zmostkowane przewody czarny i brązowy, szary i niebieski i uziemienie.

2 fazowy 2l/2n - w skrócie pięć przewodów po stronie płyty do tych samych kolorów po stronie gniazdka w ścianie.

2 fazowy - brązowy l1, czarny l2, zmostkowane niebieskie z szarym i uziemienie.

Wybralem sposób 2 czyli kolorami każdy z każdym. Miernikiem sprawdzilem prąd i był na czarnym brązowym i szarym od strony gniazdka. Korków nie wywalilo, płyta żadnych odgłosów nie wydawała. Podlaczylem potem na 2 inne sposoby z instrukcji i ta sama sytuacja. Wadliwa płyta czy ją coś schrzanilem?

1 7
  • Megger
  • #2 12 Wrz 2015 22:19
    andrzej1959
    Specjalista AGD

m00n napisał:
    Witam
    Mam problem z płyta indukcyjna Bosch pie611f17e. Nie działa prawa strona płyty. Na wyświetlaczu pojawia się błąd e1. W mieszkaniu posiadam instalacje trójfazowa. Tzw. Siłę.
    W instrukcji są trzy sposoby podłączenia. 1 fazowy - zmostkowane przewody czarny i brązowy, szary i niebieski i uziemienie.

2 fazowy 2l/2n - w skrócie pięć przewodów po stronie płyty do tych samych kolorów po stronie gniazdka w ścianie.

2 fazowy - brązowy l1, czarny l2, zmostkowane niebieskie z szarym i uziemienie.

Wybralem sposób 2 czyli kolorami każdy z każdym. Miernikiem sprawdzilem prąd i był na czarnym brązowym i szarym od strony gniazdka. Korków nie wywalilo, płyta żadnych odgłosów nie wydawała. Podlaczylem potem na 2 inne sposoby z instrukcji i ta sama sytuacja. Wadliwa płyta czy ją coś schrzanilem?

Sądzę ,że żle podłączyłęś płytę.
    Przeważnie teraz podłącza sie tak fazowy - brązowy l1, czarny l2, zmostkowane niebieskie z szarym i uziemienie.

[

0
  • Megger
  • #3 12 Wrz 2015 22:23
    m00n
    Poziom 9  

To był jeden sposób podłączenia. Ale czemu w instrukcji były też inne? Zalaczam link do schematu.
    Płyta indukcyjna Bosch pie611f - Nie działa prawa strona błąd e1 - podlaczenie

Ją podlaczylem według 3 obrazka. Tylko że u mnie na szarym przewodzie jest 3 faza l3 nie rozumiem czemu w instrukcji do płyty podlaczanej pod dwie fazy 230v jest schemat podłączenia na 400v.

0
  • #4 12 Wrz 2015 22:29
    nares
    Specjalista AGD

m00n napisał:

Ją podlaczylem według 3 obrazka.

A gdzie tam masz L3? Sknociłeś...

0
  • #5 12 Wrz 2015 22:39
    m00n
    Poziom 9  

Teraz widzę że schrzanilem :/ tylko czemu na górze schematu jest napisane 240/400v skoro to płyta jednofazowa? Rozumiem gdzie popełnilem błąd ale trzeci rysunek i oznaczenie 400v powinno stamtąd znikać bo wprowadza w błąd. Podejrzewam że gwarancji nie uznają? Ile może kosztować naprawa? Czy płyta ma jakiś swój wew. Bezpośredni bezpiecznik i jest szansa że to tylko to?

2
  • #6 10 Paź 2016 21:34
    juras1971
    Poziom 2  

witaj. Mam ten sam problem z płytą indukcyjną.Możesz mi powiedzieć jak sobie poradziłeś?

0
  • #7 10 Paź 2016 22:52
    m00n
    Poziom 9  

juras1971 napisał:
    witaj. Mam ten sam problem z płytą indukcyjną.Możesz mi powiedzieć jak sobie poradziłeś?

Płytę podłączyłem międzyfazowo zamiast pod dwie oddzielne fazy i upaliło jakiś moduł. Uznali na gwarancji i wymienili cały moduł.

1
  • #8 11 Paź 2016 08:22
    juras1971
    Poziom 2  

To w mojej płycie pewnie jest to samo tylko tyle ,że ja nie mam już na nią gwarancji.Bardzo dziękuję za informację i pozdrawiam.

0