Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik mocy pobieranej przez urządzenia USB.

TechEkspert 12 Wrz 2015 17:17 4194 13
  • Miernik mocy pobieranej przez urządzenia USB.
    Miernik mocy DIY, pozwalający na sprawdzenie jaką moc pobiera urządzenie podłączone do portu USB. Urządzenie mierzy napięcie na szynie zasilania USB oraz prąd z wykorzystaniem spadku napięcia na rezystorze pomiarowym 0.01?, które zostaje wzmocnione (x100) przez LT6106.
    Mikrokontroler ATMEGA328 oblicza pobieraną moc, na podstawie pomiarów z wykorzystaniem wbudowanego ADC (rozdzielczość 10bit). Wynik prezentowany jest na wyświetlaczu OLED. Zostało wykorzystane wewnętrzne źródło sygnału zegarowego oraz zewnętrzne źródło napięcia odniesienia (2.5V MCP1525).
    Urządzenie pozwala mierzyć prądy do 2.5A oraz napięcie do 6V.
    Schemat urządzenia.

Źródło:
    http://www.electro-labs.com/diy-usb-line-power-meter-stick/

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    TechEkspert
    Redaktor
    W moich materiałach znajdziecie testy i prezentacje sprzętu elektronicznego, modułów, sprzętu pomiarowego, eksperymenty. Interesuje mnie elektronika cyfrowa, cyfrowe przetwarzanie sygnałów, transmisje cyfrowe przewodowe i bezprzewodowe, kryptografia, IT a szczególnie LAN/WAN i systemy przechowywania i przetwarzania danych.
    Specjalizuje się w: elektronika, mikrokontrolery, rozwiązania it
    TechEkspert napisał 2884 postów o ocenie 1916, pomógł 6 razy. Jest z nami od 2014 roku.
    Ficu
    Poziom 31  
    Co to za nowinka? Chińczyki sprzedają takie, a nawet lepsze rzeczy od kilkunastu miesięcy. Nowe w sensie, że inne kształtem? Chyba nijak ma się ten temat do tego działu "Nowinki z świata elektroniki, nowe podzespoły, urządzenia, rozwiązania".
    Sabre
    Poziom 18  
    icer_cmg napisał:
    Nowy jest chyba oled

11111olo napisał:
    Z Chin można coś takiego kupić za mniej niż 2$ w obudowie i z wliczoną wysyłką.

Właśnie z wyświetlaczem oled :). Sam posiadam takie cudo od jakichś 2 miesięcy.
    george2002

Poziom 20  
    11111olo napisał:
    Słabo Kolega szukał.
    Link

Stronkę znam i już co najmniej 200 zakupów na niej zrobiłem, nie wiedziałem że można podawać ją tutaj ;) bo zazwyczaj pisze się na elektrodzie np na znanym portalu alle... itd no ale nie zbaczając z tematu to te które są w cenie 1-2$ to nie to samo co w pierwszym poście który to ma wyświetlacz OLED i więcej potrafi parametrów wyświetlać i badać, chodziło Mi bardziej o takie coś:

Miernik mocy pobieranej przez urządzenia USB.

A cena 4$ minimalna także dla tego pytam gdzie za mniej niż 2$ z wysyłką jest to dostępne ;)

PS
    Skoro można linki zapodawać to chętnie takie cuś bym w cenie ~2$ chciał :)

Pozdrawiam
    George2002
    11111olo
    Poziom 43  
    Nie można podawać linków krótkotrwałych i takiego nie podałem! Podałem link do wyszukiwania. Do allegro także można takie linki podać.
    Link
    To nie jest link do konkretnej aukcji ale do wyszukiwania które zawsze będzie aktualne.
    george2002

Poziom 20  
    byrrt napisał:
    Mam dokładnie taki sam jak VSS - działa dobrze, zapisuje dane do paru nieulotnych liczników (można sobie wybrać do którego, zerować je itp). Projekt spóźniony parę lat ;)

Jakieś linki/modele jak już takie dobre przetestowane wersje posiadacie/polecacie ? bo jest trochę wersji tych mierników :)
    george2002

Poziom 20  
    byrrt napisał:
    Wszystko jest napisane u Chińczyków na stronach Aliexpresu ;)

Zgadzam się ale są "różne" wersje i czasem nawet jak się taką jak na zdjęciu i z opisem zamówi to i tak przychodzi coś innego i dla tego dla potomnych chciałem linka z konkretnym modelem w konkretnym alistore adresie prosić jak już ktoś pisze że ma i jest w porządku :)

PS
    Pozdrowienia dla starego znajomego forumowicza ;)

Pozdrawiam
    George2002