Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Setra 315 GTHD - zapalające się EDC

Daroo Daroo 12 Wrz 2015 20:09 1833 5
  • #1 12 Wrz 2015 20:09
    Daroo Daroo
    Poziom 3  

Witam mam problem z zapalającą się kontrolką edc tzn jak wcisnę gaz maksymalnie to zapala się kontrolka edc jak odpuszczę to gaśnie i jest ok , muszę przyspieszać stopniowo nic się nie dzieje ,gorzej w górach . Wymieniłem filtry odstojnik a komputer nic nie pokazuje żadnego błędu

0 5
  • #2 12 Wrz 2015 21:26
    Hart3
    Poziom 25  

Mówiąc o braku błędów mówisz o kodach migowych czy diagnozie komputerowej.W jaki sposób sterowanie silnikiem pompa sterowana elektrycznie czy mechanicznie z aktuatora.

0
  • #3 13 Wrz 2015 12:36
    Daroo Daroo
    Poziom 3  

Witam. Kodów błyskowych u mnie nie ma z komputera nic nie wyszło a sterowanie pompy jest elekroniczne to jest V8 na szerokim pasku

0
  • #4 13 Wrz 2015 13:41
    Hart3
    Poziom 25  

To ciekawostka każda 315 po odkręceniu pokrywy przednich bezpieczników posiada przełącznik i przycisk do pozyskiwania błędów dla EDC przełącznik w 2 pozycji.

0
  • #5 13 Wrz 2015 18:52
    Daroo Daroo
    Poziom 3  

To ciekawe zaraz idę jeszcze poszukam, elektryk który to robił nic takiego nie mówił ze są kody błyskowe w tym modelu, mam jeszcze mana to tam są i jest to super sprawa .

Dodano po 3 [godziny] 22 [minuty]:

witam jest przełącznik 6 stopniowy i czerwony przycisk ale po nacisnięciu nic sie nie zapala albo nie wiem jak to zrobić

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

witam już wszystko znalazłem tylko nie wiem co oznaczają te kody na 2stopniu -1długi 8 krótkich drugi raz zrobiłem pokazało 2 długie 8 krótkich a trzecim razem 5 krótkich

0
  • #6 31 Maj 2016 21:59
    hrabiap
    Poziom 10  

i co kolego znalazłeś przyczynę tej usterki? mam podobne problemy z podobnym autem... wszystko co komp pokazywał tzn czujniki wymienione łącznie z potencjometrem gazu... i nic EDC zapala sie i gaśnie jak sie świeci jazdy nie ma... auto ledwo idzie... ma ktos jeszcze jakies propozycje? z góry dzięki.

3