Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie znaleźć adres IP kamery IP3300!

marek041 12 Wrz 2015 21:16 1728 14
  • #1 12 Wrz 2015 21:16
    marek041
    Poziom 9  

Witam wszystkich
    Mam pytanie kupiłem kamerę IP3300 przez olx i mam problem dostałem gołą kamerę bez adresu Ip.
    Może ktoś podpowie mi jak odnaleźć/sczytać ten adres, próbowałem skanerami ip ale nie mam nawet puli z której może być.
    Proszę o jakiekolwiek wskazówki
    Marek

0 14
  • Sklep HeluKabel
  • #2 12 Wrz 2015 21:41
    korek1
    Poziom 14  

jeszcze możesz spróbować przez switche zarządzalne. Zobaczyć w ustawieniach można co jest podłączone. Ewentualnie zmieniać pule adresów i nasłuchiwać na portach.

0
  • #3 12 Wrz 2015 23:07
    Wafer
    Poziom 20  

A jaki jest producent kamery?

Znajdź przycisk reset, zresetuj do ustawień fabrycznych, wejdź na stronę producenta, ściągnij instrukcję, sprawdź jaki ma adres domyślny i po sprawie.

Pozdrawiam

0
  • #4 12 Wrz 2015 23:39
    xury
    Poziom 39  

Albo podłącz pod komputer i zobacz co wireshark wypluwa.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 13 Wrz 2015 01:13
    ArtXs
    Poziom 20  

Zresetuj kamerę i podłącz do internetu. Oprócz IP pewnie musisz mieć login i hasło.
    Kamerę IPZ3300MPX znalazłem w tym sklepie Link, jest tam opis i link do pobrania programu do obsługi kamery. Może coś z tego będzie pomocne.

0
  • #6 13 Wrz 2015 09:25
    marek041
    Poziom 9  

Dziękuje za podpowiedzi, ale puki co to dalej nic nie wiem.
    Faktycznie jest to taka sama kamera jak ta w sklepie z linka i nigdzie tam nie producenta:(
    Program oczywiście ściągnąłem, nie wiele pomógł.
    Ja muszę w swoim ruterze przekierować port na IP kamery a właśnie w tym programiku wpisać już IP swojego rutera który to przekieruje go kamerę.
    I właśnie po to potrzebny adres kamery.
    Próbowałem oczywiście skanerami typu Adevanced IP Scaner ale nie wiele pomogło,
    po prostu tego jest tak dużo, że ...
    A co to jest "wireshark" i jak to zrobić, jedyne złącze przez które można podłączyć do kompa to sieciowe lan.
    Puki co to dalej jestem w polu.
    Może ktoś ma ta ką i podał by mi chociaż pule z jakiej są adresowane?

0
  • #7 13 Wrz 2015 09:48
    ArtXs
    Poziom 20  

Prawdopodobnie kamera ma ustawiony adres statyczny. Po resecie jak w większość urządzeń sieciowych powinno być automatyczne przypisanie adresu z DHCP (pobierze kolejny wolny adres) z twojego routera.
    Pula adresów zależy od systemu w jakim pracowała kamera (DVR lub czyjś prywatny adres IP do dostępu z zewnątrz) i teoretyczne może być z zakresu 0.0.0.0 do 255.255.255.255. Do tego dochodzi jeszcze brama i maska.
    Jeżeli jest ustawiony stały adres to nie połączysz się z kamerą bo kamera nie może połączyć się z twoją siecią (jest niewidoczna dla innych urządzeń i programów i żaden skaner tu nie pomoże).

P.S.
    Jak podłączasz kamerę? (na zdjęciach z linka LAN jest w jakiejś przejściówce z innymi złączami).

0
  • #8 13 Wrz 2015 10:55
    xury
    Poziom 39  

marek041 napisał:
    A co to jest "wireshark" i jak to zrobić

A próbowałeś wpisać to w google ?

0
  • #9 13 Wrz 2015 10:58
    marek041
    Poziom 9  

Właśnie podłączam po przez tego lana do routera i oczywiście robiłem reset.
    Jedyne co mi przyszło do głowy to po prostu jeżeli router przydzieli jej jakiś adres to można w nim zwęzić pule adresów jaką przydziela?
    Spróbuje

0
  • #10 13 Wrz 2015 11:21
    ArtXs
    Poziom 20  

Nie musisz zawężać puli w routerze. Serwer DHCP przydzieli ci następny wolny.
    Możesz odłączyć wszystko od routera oprócz komputera. Uruchom ponownie oba urządzenia. Po uruchomieniu sprawdź adres komputera, a następnie podłącz kamerę. Jej IP powinno być takie same plus 1 (zazwyczaj komputer 192.168.1.1 a kamera powinna dostać 192.168.1.2).
    W ustawieniach LAN routera powinno być coś takiego jak DHCP TABLE z listą i adresami podłączonych urządzeń.

Dla pewności, czy napewno dobrze resetowałeś kamerę ? Zazwyczaj musisz wcisnąć przycisk RESET i trzymając go włączyć zasilanie kamery a następnie trzymając cały czas wciśnięty poczekać około 30 sekund.

Tutaj jeszcze trochę informacji o konfiguracji kamery IP Link.

P.S.

marek041 napisał:
    Właśnie podłączam po przez tego lana do routera i oczywiście robiłem reset

Rozumiem że do tego czarnego gniazda na przewodach (tak jest na zdjęciach w podanym kilka postów wyżej linku) nie bezpośrednio do kamery (jeżeli to możliwe), no i nie napisałeś nic o zasilaniu.

0
  • #11 13 Wrz 2015 11:47
    marek041
    Poziom 9  

Niestety router w żaden sposób jej nie widzi w sensie nie nadaje adresu DHCP.
    Owszem reset się wykonuje widać to po diodach ale w zakładce routera DHCP Clients List nie pojawia się.
    Zasilanie jest też jest wśród tych kabli 12V.
    Te stronę odnośnie konfiguracji też widziałem, ale tam wszystko jest dla "normalnych" czyli :" wpisz adres IP kamery" a ja go właśnie nie mam, taki mały drobiazg:)
    Więc dalej nic.
    :(

0
  • Pomocny post
    #12 13 Wrz 2015 11:52
    ArtXs
    Poziom 20  

Podłącz kamerę do telewizora i sprawdź czy w ogóle działa.
    Czy zrobiłeś reset tak jak napisałem? (Może robisz SOFTreset - restartuje, a powinieneś HARDreset - przywraca fabryczne ustawienia).
    Jeżeli wszystkie urządzenia są podłączone do sieci, to kolejność przypisywania adresów z DHCP jest przypadkowa. Najlepiej zrób to tak jak opisałem. Jeżeli nie przydziela adresu to kamera nie jest podłączona do sieci (czasem informacje w routerze pojawiają się po jakimś czasie, spróbuj odświeżyć stronę).

P.S.
    Sprawdz te linki jest tam trochę informacji Link 1, Link 2.

1
  • #13 13 Wrz 2015 12:28
    marek041
    Poziom 9  

Chyba coś znalazłem w sensie to IP, ale gdy chcę wpisać do routera aby przekierował to dostaje taki komunikat:
    The IP address is not in the same subnet with LAN IP address.

0
  • Pomocny post
    #14 13 Wrz 2015 12:34
    ArtXs
    Poziom 20  

Najpierw skonfiguruj kamerę do pracy na lokalnym kompie a potem myśl o routerze (jeden problem na raz). :D

Tutaj bez print screen-ów raczej nikt ci nie da rady pomóc, bo nie widać co gdzie wpisujesz.

1
  • #15 13 Wrz 2015 13:35
    marek041
    Poziom 9  

Działa HURA:)
    Więc tak Advanced po dwóch dniach walki znalazł IP kamery.
    Przekierowanie udało się dopiero zmianie adresu routera na taki z tej samej puli co kamera i dopiero przyjęło przekierowanie portu.
    Wszystkim WIELKIE DZIĘKI za pomoc.

Pozdrawiam i zamykam temat.

0