Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sandisk microSDHC 32GB: przed użyciem dysku musisz go sformatować//odzysk danych

rawd 12 Wrz 2015 21:49 1110 4
  • #1 12 Wrz 2015 21:49
    rawd
    Poziom 2  

Witam serdecznie,
    co prawda znalazłem bardzo podobny temat tutaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2814431.html
    jednak w nim autor szukał bardziej sposobu na format karty/przywrócenie jej do życia, ja zaś koniecznie chciałbym odzyskać dane z karty Sandiska microSDHC 32GB Ultra Class 10 - służyła ona prawie rok w telefonie Samsung s2 bardzo dobrze, jednak niestety do czasu.
    We wtorek telefon zdążył mi paść zanim podłączyłem zasilanie, po ponownym uruchomieniu w samsungu wyskoczył błąd, karta została sama wysunięta. Sprawdzone także na smartfonie od tracera, tam od razu wyskakuje napis karta jest uszkodzona z pytaniem o format.

Do tego momentu jednak nie byłem za bardzo całą sprawą przejęty, liczyłem, że pliki będą widoczne przez komputer - podłączyłem standardowo do wejścia sd w laptopie przez dołączany adapter, wykryło ją za drugim razem, ale już pierwsza próba odtworzenia karty microsd (jako dysk F wyświetlona) skończyła się tradycyjnym błędem:

Sandisk microSDHC 32GB: przed użyciem dysku musisz go sformatować//odzysk danych

i kolejny po anulowania:

Na obecną chwilę co zrobiłem, z czego korzystałem:
    *EaseUS Data Recovery Wizard
    wyświetlana jako lost-partition-1; ponad 5minutowe skanowanie bez efektów, nie widzi żadnych plików,

*Ontrack EasyRecovery Enterprise
    najbardziej liczyłem na ten program, niestety ponad godzinne skanowanie również bez efektów - w rejestrze zapisane same informacje o błędach/bad sectorach, wykryto bodajże 60mln błędów -jeżeli by to coś miało pomoc, jeszcze dziś zrobiłbym to ponownie i wrzuciłbym ew screen.
    *photorec
    j.w. - z testdiska nie korzystałem, nie za bardzo się orientowałem, ale zrezygnowałem po niepowodzeniu photoreca.
    *testowane na windows7 lapek

Generalnie słowem podsumowania karta microSD jest oczywiście widoczna w systemie, mam nadzieję, że jakaś przewaga jest w tym, że nie zabrałem się jeszcze do jej formatu. Bardzo prosiłbym o pomoc, jest tam około 400zdjęć, bardzo ważnych dla mnie, każda wskazówka będzie dla mnie niezwykle cenna.
    pozdrawiam

0 4
  • #2 12 Wrz 2015 22:20
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Jak widzi to DMDE w oknie partycje po wybraniu karty z urządzeń fizycznych? Zamieść screen.

0
  • #3 12 Wrz 2015 23:11
    rawd
    Poziom 2  

*windows 8 kompletnie zmulony przy tej microsd, po kilku minutach kartę wykrywa, ale juz proba wejscia konczy sie prosba o poprawne wlozenie dysku.

prosze bardzo, już przy pierwszej próbie wybrania dysku napotkałem na same błędy (ignorowałem je):

Sandisk microSDHC 32GB: przed użyciem dysku musisz go sformatować//odzysk danych Sandisk microSDHC 32GB: przed użyciem dysku musisz go sformatować//odzysk danych

+
    Sandisk microSDHC 32GB: przed użyciem dysku musisz go sformatować//odzysk danych Sandisk microSDHC 32GB: przed użyciem dysku musisz go sformatować//odzysk danych

dodaje tez plik, choc wyczytałem, że te zera nie wskazują niczego dobrego.. czy jest jeszcze jakas szansa na przywrocenie zdjec?

0
  • #4 13 Wrz 2015 22:06
    rawd
    Poziom 2  

pozwolę sobie temat odświeżyć, z dzisiejszych prób za radą z innych tematów:
    *Crystal disk info, nie widzi karty
    *ChipEasy, nie widzi karty - komunikat
    Please insert a removable storage device!
    *ChipGenius, nie widzi w ogóle karty, inne porty wyświetlane poprawnie
    *GSmartControl

wspomniany wcześniej Ontrack Easyrecovery

darmowe gówna takie jak Recuva: nawet nie podjął próby przeskanowania nośnika, od razu wyrzuca błąd
    *Digital Image Recovery: kartę odczytał, jej poprawną pojemność także, nic nie odzyskał (reszty programów było mi aż szkoda pobierać na dysk)

do karty znalazłem nawet paragon, ma dokładnie rok, kupiona w komputroniku, co ciekawe pamiętam, że była na promocji

moje pytanie brzmi:
    jaki bylby szacowany koszt uslugi i wysylki do specjalistycznej firmy zajmujacej sie odzyskaniem danych?
    czy już dac sobie spokoj z wszelkimi probami i pyknac formata? moze sprobowac jeszcze po formatowaniu z odzyskiwaniem danych?

będę wdzięczny jak ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników się wypowie, udzieli jakiejś rady czy jest sens jeszcze walczyć, pozdrawiam serdecznie

0
  • #5 23 Wrz 2015 16:29
    doczu
    Poziom 10  

Mam podobny problem z dokładnie taką samą kartą. Nie dalej jak w poniedziałek chciałem odtworzyć sobie filmiki nagrane na kartę, kamerką sportową i po odpaleniu jednego z filmików przez KMPlayer, po chwilce odtwarzania KMPLayer się zawiesił a ja zobaczyłem tylko jak z karty znikają mi kolejne filmiki :/ A tu nic nie można zrobić bo KMPLayer wisi.
    Karta przed nagrywaniem była formatowana w kamerce.
    Po całej "operacji" w folderze Video na karcie zostało mi tylko takie coś:

Dane próbowałem odzyskać Easy Drive Data Recovery i coś tam znajdował, aż po ponad 2 dniach pracy i znalezieniu ileś tam plików, przywrócił mi to co znalazł. Niestety jest lipa, bo wszystkie pliki mają rozmiar 0b :(
    Ktoś ma jakiś pomysł co może być grane, a tym bardziej jak odzyskać filmiki ?
    Dodam że na tej samej karcie mam jeszcze folder ze zdjęciami z tejże kamerki i stamtąd wszystko otwiera się bez problemu (nawet po awarii), oraz, że ten jeden filmik który znajduje się na screenie, a nieopatrznie nagrany po całej awarii, działa bez zarzutu.

0
  Szukaj w 5mln produktów