Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryzator Pastuch dla koni

13 Wrz 2015 11:07 924 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam stawek z rybami i problem z kotami. Koty są bardzo sprytne i wyjadają mi ryby ze stawu.
    Staw mam ogrodzony siatką powlekaną słupki metalowe.
    Mam taki plan by zamontować drut pod napięciem oryginalnego pastucha około 10 cm ponad siatką. Oczywiście wiem że muszę zamontować izolatory by nie kopał cały płot. Zależy mi na tym, by drut pod napięciem nie był na dole ogrodzenia. Mam psa którego nie chcę stresować bez powodu. I teraz przechodzę do sedna sprawy.
    Czy montując przewód pod napięciem na górze ogrodzenia. Podkreślam na ogrodzeniu izolowanym, no bo siatka jest powlekana PCV i kot wspinając się po siatce izolowanej nie dotyka ziemi. Czy musi być w pobliżu przewodu pod napięciem drugi przewód z zerem tak aby kot dotykał dwa przewody na raz?

Jeszcze ważna rzecz. Bez obawy. To jest ogrodzenie w ogrodzeniu. Staw jest na mojej ogrodzonej posesji i ze względu na to że jest dość głęboki, dodatkowo jest ogrodzony drugim wewnętrznym ogrodzeniem.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Niestety obwód musi się zamykać, więc aby kot "oberwał" prądem musi dotknąć jednocześnie dwóch biegunów. Przez powlekaną siatkę prąd nie popłynie. Więc muszą być dwa przewody.
  • Poziom 9  
    hazet napisał:
    Niestety obwód musi się zamykać, więc aby kot "oberwał" prądem musi dotknąć jednocześnie dwóch biegunów. Przez powlekaną siatkę prąd nie popłynie. Więc muszą być dwa przewody.

Tak też myślałem. Dzięki