Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie działa poprawnie, problem z Spin Retry Count i Airflow Temperature

13 Wrz 2015 11:29 735 8
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem z moim laptopem, wczoraj podczas pracy zaczęło wyskakiwać mi okno, które pojawia się gdy kliknie się PPM, mimo iż wcale go nie wciskałem, pojawiało się i znikało, potem okazało się że każde wciśnięcie przycisku na klawiaturze skutkuje pokazaniem się tego okna, nawet regulacja głośności powodowało otwarcie się okna PPM. Oprócz tego komputer zaczął żyć własnym życiem, nie da się na nim pracować. Dodam że jakieś 3 tygodnie temu miałem ten sam problem ale wtedy zajął się nim informatyk i do tego czasu było w porządku, tyle że teraz nie ma owego informatyka w mieście, poza tym raczej nie wykonał roboty dobrze skoro tak szybko się zepsuło. Użyłem HD Tune i wykryłem dwa problemy ( w załączniku ), przepraszam za nieprofesjonalizm ale laptop nie nadaje się do użytkowania więc zdjęcie zrobiłem telefonem. Proszę o pomoc w naprawieniu tego błędu? czy tego czegoś czym kolwiek to jest.
  • Specjalista AGD
    Przesuń w dół i pokaż pozostałe parametry.

BE - powinien mieć wartość100, a ma sporo mniej (tak jakby dysk nie miał pełnej prędkości obrotowej).
    0A - problem z rozpędzeniem się dysku (np. coś z silnikiem).

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    MARCIN.SLASK napisał:
    BE - powinien mieć wartość100, a ma sporo mniej (tak jakby dysk nie miał pełnej prędkości obrotowej).

Co?
    MARCIN.SLASK napisał:
    0A - problem z rozpędzeniem się dysku (np. coś z silnikiem).

Jednorazowy błąd.

Brak danych na temat laptopa.
    Pozostałe temperatury?
    Wygląda mi to na problem z całym sprzętem a dysk to tylko jeden z efektów.
  • Poziom 2  
    Laptop to DELL latitude e6400, w jaki sposób mogę zmierzyć pozostałe temperatury?

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Piotr3010 napisał:
    komputer po 15min pracy

A pod obciążeniem?
    Pokaż jeszcze SMART z Crystal Disk Info.
    Sprawdziłbym też czy nie ma infekcji.
  • Poziom 43  
    Dysk zaliczył w przeszłości conajmniej jedno przegrzanie (wartość Worst niższa niż Treshold) oraz 1 błąd rozpędzania talerzy, podświetlenie na żółto to fałszywy alarm HD Tune charakterystyczny dla tych dysków (w Seagate wartość przeliczona fabryczna <Current> wynosi 100, wartość progowa <Treshold> 97, HD Tune interpretuje że Current jest już "blisko" Treshold i ostrzega).