Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

citroen jumper 2.8 hdi - wymiana rozrusznika

gasterosteus7 13 Wrz 2015 13:12 1365 5
  • #1 13 Wrz 2015 13:12
    gasterosteus7
    Poziom 5  

witam

wymieniałem rozrusznik, oczywiscie pierwszy raz w zyciu, samochod to Citroen Jumper 2.8 HDI, 2000r (może lepiej będzie wkleić zdjęcia rozrusznika)

sprawa jest pozornie błaha, mam 3 kable ktore trzeba podłączyc do nowego rozrusznika ale wyciągajac stary miesiąc temu nie zanotowałem ich umiejscowienia

są 2 grube, czerwony z plastikowym pudełkiem na końcu i czarny idące obok siebie oraz jeden cienki ktory pasuje wyłącznie do małej ąruby, widzę że jeden gruby wchodzi na kostkę a drugi na duża srube obok małej, tylko gdzie który?

btw. moj znajomy w rozmowie tel. twierdzi ze powinny być 4 przewody, (tyle ze są 3), a złe podłączenie może spalić rozrusznik więc na razie stoję w miejscu, (próbowałem dać czarny na kostke ale gdy czerwony otarł sie o metal i poszła iskra wolałem sie zatrzymać)

jaka jest kolejnosc? względnie jak można to sprawdzić

0 5
  • #2 13 Wrz 2015 13:41
    andrzej20001
    Poziom 42  

Grube izolowane na śrubę z tą luźną nakrętką M8 , oczko M6 na cieńszą śrubkę to jest wzbudzenie ze stacyjki. Inaczej się nie da.

0
  • #3 13 Wrz 2015 13:47
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 13 Wrz 2015 14:30
    andrzej20001
    Poziom 42  

Dla pewności zrób zdjęcia tych przewodów. Przy okazji montaż w warsztacie max 50 zł ,warto.........?

0
  • #5 13 Wrz 2015 18:03
    gasterosteus7
    Poziom 5  

jestem za granicą, ogolnie gdybym zlecił wszystko miejscowemu warsztatowi to zapłaciłbym prawdopodobnie cos w granicach aktualnej wartosci całego samochodu, samo umocowanie przewodów kosztowałoby z pewnoscia więcej niż 50zł

wracając do kabli, znajomy mówił o umocowaniu dwóch grubych na srube M8, tyle ze jak już wspomniałem mówił również o 4 kablach a ja widzę 3, nie miałbym przewodu do przytwierdzenia na kostkę

można powiedzieć że mam 50% szanse trafienia :D, szukam jakichkolwiek zdjęć, schematów w sieci obrazujacych podłaczenie przewodow do rozrusznika tego typu ale nie mogę znależć, chyba sciągnę znajomego żeby sam zobaczył i doradził na miejscu

0
  • #6 13 Wrz 2015 18:35
    766630
    Użytkownik usunął konto