Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 46TL938 - po włączeniu tylko napis Toshiba i po chwili czarny ekran

13 Wrz 2015 14:13 4626 4
  • Poziom 20  
    Witam.
    Na serwisie tv Toshiba 46TL938. Po włączeniu napis Toshiba, po chwili gaśnie, ekran robi się ciemny (brak podświetlenia) ale pali się zielona kontrolka. Można wyłączyć z pilota i włączyć, ale po włączeniu ekran rozjaśni się na ok 2s i gaśnie bez widocznej jakiejkolwiek treści obrazu. Napięcia w zasilaczu zgodne z opisem na płycie.
    Pytanie, czy usterka jest spowodowana płytą Main czy uszkodzony jest T-con?

Pozdr.
  • Poziom 17  
    Rozbierz matrycę i sprawdź podświetlenie (diody).
  • Poziom 20  
    Witam.
    Może źle napisałem. Jak się świeci logo to jest ok jak logo się wyłącza to wtedy powinien tv przełączyć sie w tryb tv i wtedy już jest brak podświetlenia, czy jest jakaś treść, nie widać nawet podświetlająć latarką. Logo toshiby jest generowane prawdopodobnie z ticon_a, ale do końca nie jestem pewien stąd to zapytanie.
    Pozdr.
  • Poziom 17  
    Jeśli jest uszkodzone podświetlenie to protekcja wyłącza napięcie na diodach.
    Rozbierz matrycę, wyjmij szkło i zobacz jak zachowują się diody na listwie po włączeniu TV.
  • Poziom 20  
    Witam.
    Faktycznie było uszkodzone podświetlenie.
    Przy pierwszym włączeniu gdzie zapala się logo producenta nie działa protekcja.
    Gdy zgaśnie logo podświetlenie jest stopniowane od najniższego do optymalnego ,są trzy skoki podświetlenia i jest ono sprawdzane. W moim przypadku była uszkodzona dioda (czyste zwarcie) ale podwójna (w jednej obudowie dwie) o zapłonie ok5,6v. Z braku podobnej a na dwie inne nie było miejsca a z laptopa nie wyrabiały prądowo - dymiło się z nich ) zastosowełem dwie diody połączone w szereg 1n4148. Po zmontowaniu wszystko działa OK a w miejscu diody świecącej jest mała plamka prawie nie zauważalna.
    Pozdrawiam