Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C - Nagle nie działa radio !

13 Wrz 2015 15:09 1782 4
  • Poziom 8  
    Witam serdecznie. Jest niedziela, nie ma kto mnie poratować, a mam problem. Kupilem Corse C z nieoryginalnym radiem, a że mialem swoje, to sobie zmieniłem ( też nieoryginalne ). Czesto zdarzalo mi sie je przekladac i wszystko bylo ok, ale przedwczoraj sprzedalem radio ( to pierwsze ) chcąc włożyć to drugie. Jeździłem jeden dzien bez radia, dziś chciałem włożyc swoje, a to zonk. Nawet nie włącza sie. Myslalem ze to radio cos swiruje, wiec nawet kupilem w markecie inne, ale nadal to samo. Sprawdzalem bezpiecznik nr 35, i jest caly. Jutro jade w dlugą trase, a bez radia troche dziwnie jechac setki kilometrów. Czy miałby ktos propozycje rozwiązania tego problemu ?
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Jaka masz kostkę do radia? Jeśli ISO to zmierz napięcie na przewodzie czerwonym i żółtym powinno być ok. 12V względem czarnego (masa). Oczywiście z "przekręconym" kluczykiem.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Nie podajesz jakie to radio ?W internecie znajdziesz schemat polaczen kostki do radia .Miernikiem mozesz okreslic gdzie masz zasilanie ,wyjscie na glosniki w instalacji samochodowej .Czesto jest ze radia potrzebuja 2 zasilania ,jedno do pamieci (pomarancz)oraz glowne (czerwony).
  • Poziom 8  
    Chyba ISO, właściwie to są 2 połączone, w jedej są kabelki od zasilania masy itp a druga od głośników. Niebawem zejde i sprawdze, a jeżeli okazaloby się że nie ma, to co może byc przyczyną? Nic nie gdzebałem ani nie bawilem sie kablami, po prostu wypiąłem wcześniejsze radio ...

Dodano po 2 [minuty]:

Radio to JVC KD-G332 , tak tak ja mam ten schemat, ale zastanawia mnie to bo wczesniej wszstko działało jak powinno, nie wkładałem tego radia pierwszy raz ...