Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane II ph I klimatyzacja wybija

kaczor2502 13 Sep 2015 15:52 2214 2
    kaczor2502
    Level 13  
    Witam, opiszę swój problem z klimatyzacją w megane II ph I 1.9 dci. Mianowicie wybija mi bezpiecznik z klimatyzacji po około 10 minutach użytkowania. Zaczęło się od tego że nie wiem czy klima była aby na pewno sprawna w momencie zakupu auta, w między czasie wymieniłem skrzynkę z bezpiecznikami na inną używaną ponieważ w poprzedniej miałem zwarcie i wycieraczki nie działały. Po zimie chciałem nabić układ okazało się że jest pusty, wykryta nieszczelność, wymieniono skraplacz, osuszacz, czujnik ciśnienia. Stwierdzona została też uszkodzona sprężarka, wymieniłem na używaną. Po tym zabiegach po napełnieniu układu klima działa około 10-15 minut po czym wybija bezpiecznik. Wymieniłem cewkę na sprężarce, łożysko jest w porządku więc zostało nie ruszane. Ale problem się nie rozwiązał. Ciśnienie na niskim jest około 3 bary, na wysokim między 27-30 podczas pracy sprężarki. Już nie mam pomysłu co by mogło powodować to wybijanie bezpiecznika. Podczas gdy klima pracuje to skraplacz jest ciepły, przewód do zaworu rozprężnego (tutaj jest dysza) jest również ciepły a od dyszy robi się lodowaty. Więc w samej pracy układu ja nie widzę nieprawidłowości. Gdzie mogę dalej szukać (stawiam na skrzynkę bezpieczników, nagrzewnicę elektryczną ale nie jestem do końca pewny czy jest ona powiązana z klimatronikiem) Proszę o ewentualne podpowiedzi jak ktoś miał podobny przypadek i co w takim wypadku pomogło
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    milejow
    Level 43  
    kaczor2502 wrote:
    Mianowicie wybija mi bezpiecznik z klimatyzacji

Jaki numer bezpiecznika pali?
    27-30 bar to za dużo.