Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTML, PHP - Połączenie z MySQL, baza MySQL wyświetlana na stronie internetowej

Ciastex44 13 Wrz 2015 17:56 942 3
  • #1 13 Wrz 2015 17:56
    Ciastex44
    Poziom 6  

Witam. Dopiero co zacząłem trzecią klasę technikum informatycznego i nasz nauczyciel od zawodowych niestety do nauczania się nie nadaje więc zwracam się do braci informatycznej o pomoc. Mamy stworzyć stronę internetową w układzie podanym w załączniku. Na stronie internetowej w menu bocznym po lewej na być umieszczone hiperłącze, będzie ono łączyło nas z bazą danych MySQL i wyświetlało jej zawartość w oknie DANE. Skrypt łączący nas z bazą danych mamy napisać w php. Mają być wyświetlane komunikaty powodzenia/niepowodzenia połączenia. W lewym menu ma być też kolejne hiperłącze, które w oknie DANE wyrzuci formularz z trzema miejscami wprowadzania danych: "Imię" "Nazwisko" i "Klasa". Formularz ma mieć przycisk wysłania informacji do bazy danych. W bazie danych jest stworzona tabela z takimi samymi wierszami jak ma mieć formularz i jak dobrze zrozumiałem na lekcji, to przesyłany ze strony formularz ma tworzyć oddzielną tabelę dla każdej osoby. Jestem w tym zielony, a nauczyciel może i wiedzę ma, ale tłumaczy tak chaotycznie i szybko że nie sposób nadążyć i zrozumieć. Wykorzystujemy xamppa. W bazie danych zmienialiśmy coś, nie pamiętam co, na utf8mb4-polish_ci, o ile pamiętam to coś związanego z kodowaniem. Takie same kodowanie było chyba ustalone w skrypcie php. Głównie chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko po kolei zrobić, ale nie obrażę się jeśli ktoś mi to postara się choć w części szczegółowo wytłumaczyć "z czym to się je". Mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem, z góry wielkie dzięki za pomoc

0 3
  • #2 14 Wrz 2015 01:08
    D214d3k
    Poziom 39  

Proponuję zakup książki "Projektowanie stron internetowych". Znajdziesz tam gotowe rozwiązania na takie problemy.

0
  • #3 14 Wrz 2015 01:45
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Przedstaw, co do tej pory zrobiłeś w tym temacie. Próby rozwiązania zadania. Na tym Forum uzyskasz pomoc w rozwiązaniu problemu, ale wątpię, czy ktoś będzie chciał za Ciebie odrobić całą pracę domową.

Nawet jeśli nie byleś na jakichkolwiek zajęciach - w sieci jest mnóstwo materiałów, jak połączyć się z bazą danych przez PHP. Pomoc PHP jest również dobra, nawet w niej masz praktycznie gotowca pokazującego, jak wyświetlić wynik zapytania SQL:

http://php.net/manual/pl/function.mysql-db-query.php

A tutaj inny przykład, z wyjaśnieniami: http://www.elektronik.lodz.pl/wbrzo/index.php?l1=01&l2=11&l3=00

Jest tego wiele więcej. Posiedzisz kilka minut i do czegoś na pewno dojdziesz.

0
  • #4 14 Wrz 2015 11:30
    Rezystoreczek
    Poziom 20  

na stronce w3schools masz interaktywne przykłady m. in. MySQL. Daja ci tabelkę, możesz wykonywać zapytania itp. Bez ściągania niczego :!:

NP: tu się nauczysz unii (nie europejskiej xD)
    http://www.w3schools.com/sql/sql_union.asp

0