Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża SONY MHC-DP800AV, kłopot z CD nie laser.

05 Cze 2005 14:00 1096 2
  • Poziom 15  
    Witam kolegów,

Jako człowiek światły z wykształcenia nie elektronik (pracuję w serwisie wózków widłowych) zabrałem sie za naprawę mojej wiezy SONY. CD od razu strajkował i twierdził że nie ma dysku. Po rozkreceniu wszystkiego i puszczeniu CD z samego mechanizmu na podpiętych tylko wiązkach zasilającej i sterującej okazało sie że laser wbrew moim obawom jest OK a kłopot cały to zacierająca się przekładnia. Zacinanie powoduje pęknięte kółeczko zębate na silniczku ktory jest odpowiedzialny za ruch całego mechanizmu lasera. Stąd moje pytanie, gdzie mogę kupić tak maleńkie kółko zębate do mojej wieży? Mogę owe kółeczko zwymiarować jeżeli to coś da? Prosiłbym o jakieś info, mam nadzieję że w dobrym dziale piszę i nie dostanę od razu strzału w potylicę.
  • Poziom 39  
    Napisz jakiego typu czytnik występuje w tej wieży?Jak masz możliwość to zrób fotkę tego co potrzebujesz i gdzie to przychodzi,jak typowy KSS213 to można kupić cały mechanizm.
  • Poziom 15  
    Kółko pasuje od obojętnie jakiej wiezy SONY w miarę nowej. Po wymianie problem rozwiązany. DZiękuje za zainteresowanie i pozdrawiam kolegów